Poduszki ortopedyczne są produktem, który zyskuje coraz większe znaczenie oraz popularność. Są to produkty, które wykazują bardzo pozytywny wpływ na kręgosłup, na jakość snu. Czy jednakże można powiedzieć, że poduszki ortopedyczne mają działanie lecznicze? W tym względzie należy wskazać na to, że wykazują one działanie zapobiegawcze. Poduszki ortopedyczne stosowane do spania powodują odciążenie kręgosłupa w jego odcinku szyjnym. Dzięki temu można mówić o takich elementach jak chociażby:

  • zmniejszenie nacisku poszczególnych dysków na siebie
  • zmniejszenie naprężeń powstałych w kręgosłupie
  • rozluźnienie mięśni i więzadeł

W kontekście bólu kręgosłupa bardziej trafnym jest powiedzenie, iż poduszki ortopedyczne powinny być stosowane w celach zapobiegawczych, w celach profilaktycznych. Czy jednak w jakimś stopniu można tutaj mówić o działaniu leczniczym?

Działanie poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne to produkty, które są wykonane ze specjalistycznego materiału, ze specjalistycznej pianki poliuretanowej lub też pianki termoplastycznej. Ów materiał powoduje, że mamy do czynienia z uzyskaniem właściwego podparcia odcinka szyjnego kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne mogą zapobiegać rozwojowi wad kręgosłupa, mogą powodować zahamowanie niekorzystnych zmian zachodzących w poszczególnych częściach kręgosłupa. Niemniej jednak jeśli owe zmiany są daleko posunięte, to wówczas zastosowanie specjalistycznej poduszki nie będzie dawało żadnych pozytywnych efektów. Dlatego też w takim ujęciu bardzo trudno będzie móc mówić o korzystnych zmianach, o jakimkolwiek postępie. W tym względzie nie obędzie się bez wizyty u fizjoterapeuty, bez zastosowania innych, bardziej profesjonalnych metod leczenia.

Poduszki ortopedyczne nie są produktem leczniczym w stricte tego słowa znaczeniu

Tym samym trudno wskazywać na owe poduszki jako na produkt, który miałby pomóc w pozbyciu się problemu bólu pleców. Oczywiście warto jest po tenże produkt sięgać, warto go stosować, ponieważ korzyści w tym względzie są bardzo wymierne.

Profesjonalne poduszki

Zarówno w odniesieniu do kwestii leczniczych jak i kwestii profilaktycznych, poduszki ortopedyczne są produktem, po który z pewnością warto sięgać. Niemniej jednak bardzo ważne jest to, aby sięgać po produkt profesjonalny pochodzący z profesjonalnego sklepu medycznego. Tylko takie produkty posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość, a co za tym idzie, również wysoki stopień skuteczności działania. Profesjonalne poduszki to produkt polecany zarówno osobom, które mają problem z bólem pleców jak i każdemu, kto po prostu chce zadbać o swoje zdrowie. Profesjonalne poduszki medyczne mogą być z powodzeniem stosowane przez każdą osobę ( z pominięciem dzieci do lat dwóch), ale ważne jest to, aby dokonać wyboru właściwego modelu, rozmiaru i kształtu. W przeciwnym przypadku bardzo trudno będzie móc mówić o jakimkolwiek pozytywnym działaniu profilaktycznym oraz jakimkolwiek pozytywnym działaniu leczniczym tego produktu, jakim jest poduszka medyczna.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/poduszka-scaledCo-to-znaczy-ze-poduszka-ma-dzialanie-lecznicze.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/poduszka-scaledCo-to-znaczy-ze-poduszka-ma-dzialanie-lecznicze-150x150.jpgMarcin P.Poduszkipoduszka,poduszka ortopedyczna,poduszki ortopedyczne,sen,zdrowie,zdrowy senPoduszki ortopedyczne są produktem, który zyskuje coraz większe znaczenie oraz popularność. Są to produkty, które wykazują bardzo pozytywny wpływ na kręgosłup, na jakość snu. Czy jednakże można powiedzieć, że poduszki ortopedyczne mają działanie lecznicze? W tym względzie należy wskazać na to, że wykazują one działanie zapobiegawcze. Poduszki ortopedyczne stosowane...porady i testy