Bóle kręgosłupa, bóle pleców, uczucie niewyspania to elementy, które dotykają obecnie bardzo wiele osób, w tym również osób młodych. Jest to zjawisko niepokojące, ale z którym jak najbardziej można i należy walczyć. Niewłaściwy tryb życia codziennego, długie godziny spędzane w pozycji siedzącej, niewygodny i niewłaściwy materac, niewłaściwa poduszka do spania to główne czynniki powodujące, że można mieć do czynienia z wyżej wymienionymi dolegliwościami. Na szczęście coraz szerzej można mówić o świadomości zagrożenia, a co za tym idzie, coraz szersza grupa osób sięga po rozwiązanie, jakim są poduszki medyczne. W nomenklaturze branżowej można zetknąć się z różnorodnym nazewnictwem. Mowa jest zatem o poduszkach medycznych, ortopedycznych, o poduszkach profilowanych oraz ergonomicznych. Każda z tych nazw odnosi się do tego samego produktu. Poduszki medyczne są produktem przeznaczonym zarówno do spania jak do siedzenia. Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej to element bardzo niekorzystny dla odcinka lędźwiowego. Poduszki ortopedyczne mogą temu zjawisku zaradzić, mogą go w pewnym zjawisku zniwelować.

Poduszki medyczne – jak działają?

Zarówno poduszki do siedzenia jak i do spania powinny mieć bardzo ściśle określony kształt oraz rozmiar. Właściwy dobór poduszki jest elementarnym czynnikiem pozwalającym na uzyskanie właściwych rezultatów. Poduszki medyczne są wykonywane z pianki poliuretanowej tudzież z pianki termoplastycznej dostosowującej się kształtem do danej osoby. Jakie jest ich działanie i jaka jest ich rola? Należy tutaj wskazywać na:

  • właściwe podparcie kręgosłupa – w odcinku szyjnym, w odcinku lędźwiowym
  • rozluźnienie mięśni pleców
  • powodowanie zniesienia nacisku poszczególnych kręgów na siebie

Dzięki zastosowaniu takich poduszek można mówić o zniwelowaniu bólu pleców, o zapobieganiu bólowi i różnym wadom kręgosłupa.

Istotna kwestia

Poduszki medyczne, poduszki ortopedyczne można kupić w wielu różnych miejscach. Na pewno w sklepach nieprofesjonalnych, w jakichkolwiek zwykłych sklepach można je zakupić w niższych cenach. Jednakże jest to mylne spojrzenie na tę kwestię. Taka poduszka tak naprawdę jest podróbką. Tym samym mowa jest o braku pozytywnego wpływu na kręgosłup. Zatem aby móc zakupić profesjonalną poduszkę medyczną, warto jest zwrócić swoje kroki do profesjonalnego sklepu medycznego. Gwarancją jakości jest umieszczony na poduszce oznaczenie CE, dzięki czemu mowa jest o potwierdzeniu posiadania stosownego certyfikatu. W sklepach medycznych mamy również możliwość uzyskania porady odnoszącej się do właściwego doboru rozmiaru oraz kształtu poduszki medycznej.

Poduszka medyczna oraz poduszka ortopedyczna to pojęcia równoznaczne. Oba produkty, jeśli oczywiście posiadają stosowne certyfikaty, mogą wyraźnie pomóc w uzyskaniu znacznie lepszego stanu zdrowia odnoszącego się do pleców, do kręgosłupa, do uniknięcia różnego rodzaju problemów w tym względzie. Jest to warte zainteresowania ponieważ problemy z kręgosłupem dotyczą bardzo wielu osób.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/czy-poduszka-ortopedyczna-to-poduszka-medyczna.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/czy-poduszka-ortopedyczna-to-poduszka-medyczna-150x150.jpgMarcin P.Poduszkipoduszka,poduszka medyczna,poduszka ortopedyczna,poduszki medyczne,poduszki ortopedyczne,sen,zdrowy senBóle kręgosłupa, bóle pleców, uczucie niewyspania to elementy, które dotykają obecnie bardzo wiele osób, w tym również osób młodych. Jest to zjawisko niepokojące, ale z którym jak najbardziej można i należy walczyć. Niewłaściwy tryb życia codziennego, długie godziny spędzane w pozycji siedzącej, niewygodny i niewłaściwy materac, niewłaściwa poduszka do...porady i testy