pilates

O pilates mówi się jako o ćwiczeniach, dzięki którym można skutecznie zrzucić określoną ilość kilogramów i można także uzyskać bardziej smukłą sylwetkę swojego ciała. Jednakże to nie działa w ten sposób w każdej sytuacji i nie można powiedzieć, że ćwiczenia pilates działają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jaki zatem wpływ na odchudzanie ma owa forma aktywności fizycznej?

Wspomaganie odchudzania

O ćwiczeniach pilates należy mówić jako o wspomagających odchudzanie. Same w sobie nie będą bowiem dawały takiego efektu, jaki będzie zadowalający. Muszą być one wspomagane treningiem cardio oraz dobrze zbilansowaną dietą. Ćwiczenia dające zwiększony wydatek energetyczny to między innymi:

  • bieganie
  • orbitrek
  • jazda na rowerze
  • pływanie

Takie ćwiczenia mogą powodować wydatną utratę zbędnych kilogramów. Niemniej jednak ćwiczenia pilates mogą mieć znaczący udział w całym procesie odchudzania. Jak zatem to działa?

Sekret ćwiczeń pilates

Przede wszystkim w ćwiczeniach pilates mamy do czynienia z wydatnym zaangażowaniem konkretnych grup mięśniowych. Mowa o partiach mięśni ud, pośladków, pleców czy też brzucha. Nie ma mowy o tak skutecznym spalaniu kalorii jak w przypadku treningu cardio, ale w zamian za to, w ćwiczeniach pilates mamy do czynienia z angażowaniem głębokich partii mięśniowych. Tego ostatniego elementu nie mamy obecnego w ćwiczeniach cardio. Dzięki zaangażowaniu tych partii mięśni można mówić o znacznie większej kontroli nad ruchami, większej świadomości swojego ciała. Wzmocnienie mięśni głębokich ma jeszcze jedną ważną zaletę. Zwiększa się bowiem odporność mięśni, układu kostnego na różne złamania oraz inne urazy mechaniczne. To bardzo istotna cecha ćwiczeń pilates, która sprawia, że poniekąd górują one nad innymi.

Jak ćwiczyć, aby chudnąć?

Nie każde ćwiczenia pomagają chudnąć. Aby pilates w tym względzie był skutecznym sposobem na uzyskiwanie bardziej smukłej sylwetki ciała, warto jest nieco podkręcić tempo ćwiczeń i jednocześnie też nie zapominać o stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety. Dlatego też warto jest wziąć udział w zajęciach pilates w grupie osób stawiających sobie ten sam cel. Nie można zapominać także o takim aspekcie, jakim jest wspomaganie odpowiednim, profesjonalnym sprzętem. Reformery, piłki, rollery to przyrządy, dzięki którym można uzyskać znacznie więcej, dzięki którym efektywność wykonywanych ćwiczeń może być znacząco wyższa. W odniesieniu do procesu odchudzania, pilates może mieć bardzo dobre, wymierne efekty, aczkolwiek musimy pamiętać, że nie może być to otyłość, ale niewielka nadwaga.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/NMRktoASWh0dHA6Ly9vY2RuLmV1L2pjbXNNZWRvbmV0QnVja2V0LzAxM2FjZmExLThhYTQtNDdjOS04NDA5LWJlNWI4ZDQ4ZTZiZS5qcGeRkwXNA27NAe0.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/NMRktoASWh0dHA6Ly9vY2RuLmV1L2pjbXNNZWRvbmV0QnVja2V0LzAxM2FjZmExLThhYTQtNDdjOS04NDA5LWJlNWI4ZDQ4ZTZiZS5qcGeRkwXNA27NAe0-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia pilates,pilates,sport,zdrowieO pilates mówi się jako o ćwiczeniach, dzięki którym można skutecznie zrzucić określoną ilość kilogramów i można także uzyskać bardziej smukłą sylwetkę swojego ciała. Jednakże to nie działa w ten sposób w każdej sytuacji i nie można powiedzieć, że ćwiczenia pilates działają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jaki zatem...porady i testy