chrapanie

Chrapanie jest problemem, które dotyka znacznej ilości ludzi. Wedle statystyk nawet 40 % Polaków w czasie snu chrapie. Owe dźwięki nie tylko mogą przeszkadzać osobom śpiącym w pobliżu, ale nasz sen zakłócony chrapaniem będzie niespokojny i ciągle przerywany.

Jakie są przyczyny chrapania?

Chrapanie pojawia się wówczas kiedy dochodzi do drgań miękkich części gardła czyli języczka i wiotkiej części podniebienia. Odgłos ten pojawia się wówczas gdy mamy utrudniony przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Pojawia się najczęściej u osób, które są otyłe czy też palą papierosy. Chrapanie może pojawić się także u osób, które nadmiernie spożywają alkohol. Są jednak inne przyczyny chrapania, które mogą być o wiele groźniejsze, na przykład problemy laryngologiczne, takie jak przerost migdałków, polipy nosa lub zaburzenia jego drożności.

Skutki nieleczonego chrapania

Chrapanie może stać się przyczyną bezdechu sennego, czyli OBS. Objawia się on tym, ze następuje przerwa w dopływie powietrza do płuc. Tym samym mogą pojawiać się rożne groźne choroby. Przede wszystkim bezdech może być przyczyną zawału serca i udaru mózgu.

Chrapanie u dziecka

Chrapanie to nie tylko problem osób dorosłych, ale i dzieci. U nich przyczyną jest przerośnięty trzeci migdał, zwany również gardłowym. Sposobem na pozbycie się schorzenia, jest usunięcie migdałka. Dzięki temu nie tylko unikniemy chrapania, ale również bezdechów, częstych bóli gardła, problemów z uszami i niedrożnym nosem.

Czy chrapanie może być groźne? https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/07/227cc2c7dc96515342e1bfb2ade8d4cd.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/07/227cc2c7dc96515342e1bfb2ade8d4cd-150x150.jpgAneta R.Senchrapanie,chrapanie groźne,spanieChrapanie jest problemem, które dotyka znacznej ilości ludzi. Wedle statystyk nawet 40 % Polaków w czasie snu chrapie. Owe dźwięki nie tylko mogą przeszkadzać osobom śpiącym w pobliżu, ale nasz sen zakłócony chrapaniem będzie niespokojny i ciągle przerywany. Jakie są przyczyny chrapania? Chrapanie pojawia się wówczas kiedy dochodzi do drgań miękkich...porady i testy