Na problem z bezsennością narzeka coraz większa ilość osób. Okazuje się jednak, że największy problem ze snem mają osoby, które codziennie zajmują się sztuką. Osoby kreatywne bardzo często zgłaszają się do lekarza z problemem zaburzeń snu.

Nie tylko nie mogą spać w nocy, ale jednocześnie borykają się z trudnościami w ciągu dnia. Spada ich koncentracja, zmniejsza się chęć wykonywania zadań i obowiązków. Osoby kreatywne zapadają w sen bardzo późno i lubią później wstawać. Ten tryb snu może skutecznie utrudnić codzienne życie.

Czym jest kreatywność?

Kreatywność skupia się w kilku cechach. Są to:

  • Szeroka gama pomysłów
  • Elastyczność
  • Oryginalność
  • Pomysłowość

Kreatywność, zarówno werbalna jak i wizualna ma duży wpływ na sen, jego czas trwania, a także przedział czasowy. Niekiedy kreatywność może być przyczyną zaburzenia jakości naszego snu.

Przeprowadzono badania, w których udział wzięli studenci sztuki

Prowadzono nagrania snu, zastosowano monitor aktywności na nadgarstku a także regularnie wypełniali dziennik monitorowania snu. Dzięki temu możliwe stało się zmierzenie wzorów oraz jakości snu. Przeprowadzone badania udowodniły, że im wyższy był poziom kreatywności, tym jakość snu była niższa.

Zaburzenia snu u osób kreatywnych objawiały się przede wszystkim:

  • Zaburzeniami snu
  • Problemami w ciągu dnia

Osoby, które cechowały się wyższą kreatywnością chodzili później spać a także w późniejszych godzinach się budzili.

Więcej godzin snu nie oznacza, że sen osób kreatywnych cechuje się wysoką jakością. Studenci sztuki, którzy wzięli udział w badaniu zgłaszali niską jakość snu, a wręcz jego zaburzenia. Okazało się, że odczuwali gorszą jakość snu w porównaniu ze studentami kierunków nieartystycznych. Badania pozwoliły zaobserwować związek pomiędzy kreatywnością a przebiegiem snu.

Czy kreatywność może być powodem zaburzeń snu?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/05/kreatywnosc-sen.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/05/kreatywnosc-sen-150x150.jpgMarcin P.SenCzym jest kreatywność?,Osoby kreatywne bardzo często zgłaszają się do lekarza z problemem zaburzeń snu,problem z bezsennością,Szeroka gama pomysłów,zaburzenia snu,Zaburzenia snu u osób kreatywnychNa problem z bezsennością narzeka coraz większa ilość osób. Okazuje się jednak, że największy problem ze snem mają osoby, które codziennie zajmują się sztuką. Osoby kreatywne bardzo często zgłaszają się do lekarza z problemem zaburzeń snu. Nie tylko nie mogą spać w nocy, ale jednocześnie borykają się z trudnościami w...porady i testy