poduszka medyczna

Wiele osób popełnia bardzo duży błąd i wkłada niemowlętom do kołyski poduszkę. W ten sposób dziecko nie wyśpi się dobrze, będzie marudne, a co jest najgorsze, tenże ruch stanowi dla dziecka bardzo realne zagrożenie. Wszystko przez to, że dziecko nie ma jeszcze wykształconego odruchu odwracania głowy, jego ramiona są mniejsze niż owa głowa i tym samym jeśli przewróci się twarzą do poduszki, to może się udusić, może zablokować sobie drogi oddechowe. Takie są realia, takie są fakty, których powinno się przestrzegać i tym samym nie powinno się wkładać do kołyski żadnych poduszek. Żadnych korzyści z tego tytułu na pewno nie uzyskamy.

Jakie poduszki dla starszych dzieci?

 Skoro owe poduszki nie nadają się do zastosowania w kołyskach, to należy zadać pytanie, kiedy dzieci powinny spać na poduszkach i jakie poduszki będą odpowiednie dla nich?

Tutaj jak najbardziej należy wskazać na wiek od dwóch lat, gdy dziecko już swobodnie się odwraca, swobodnie może odwrócić głowę i tym samym nie mamy do czynienia z żadnym zagrożeniem. Powstaje także pytanie o rodzaj poduszki. Na pewno nie powinny to być:

  • poduszki z wypełnieniem z pierza i puchu z uwagi na zbyt dużą miękkość i możliwość uczulania
  • poduszki z bawełny również z uwagi na to, że mogą być one alergiczne

Tym samym warto jest postawić na poduszki, które nie będą uczulać, które będą miały odpowiednią twardość, które będą się dopasowywać kształtem do ciała dziecka i nie będą powodowały powstawania niepotrzebnych napięć w kręgosłupie. Na pewno warto jest wskazać na poduszki z wypełnieniem sztucznym, na pewno także bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się poduszki z wypełnieniem z łuski gryczanej. To oczywiście tylko pewne przykłady, ale na pewno bardzo właściwe przykłady. Te rodzaje poduszek w odniesieniu do dzieci sprawdzają się najbardziej i są one najczęściej kupowane, są najczęściej wykorzystywane. Dobór poduszek nie jest zatem czymś oczywistym, aczkolwiek bezpieczeństwo snu powinno być w tym miejscu najważniejszym wyznacznikiem.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/4.jpeghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/4-150x150.jpegAneta R.Poduszkipoduszka,poduszki dla dzieci,poduszki medyczneWiele osób popełnia bardzo duży błąd i wkłada niemowlętom do kołyski poduszkę. W ten sposób dziecko nie wyśpi się dobrze, będzie marudne, a co jest najgorsze, tenże ruch stanowi dla dziecka bardzo realne zagrożenie. Wszystko przez to, że dziecko nie ma jeszcze wykształconego odruchu odwracania głowy, jego ramiona są...porady i testy