Sen jest czasem, kiedy nasz organizm się regeneruje, my możemy się wreszcie wyciągnąć, wyprostować wszystkie kości, zrelaksować, poczuć się dobrze i obudzić się rano wypoczętym i pełnym sił do dalszego działania. Jeśli jednak masz problemy ze spaniem spowodowane odczuwaniem bólu pleców, koniecznie poszukaj przyczyny i źródła tego problemu, ponieważ ból będzie uniemożliwiał spanie, a spanie będzie niemożliwe, tak samo jak i odpoczynek, właśnie ze względu na dyskomfort. W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić, czy śpisz w odpowiedniej dla siebie pozycji oraz czy masz odpowiedni materac do spania, a także właściwe podparcie dla swojej głowy – mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że tak pozornie błaha rzecz jak poduszka ma ogromne znaczenie dla jakości naszego snu.

Jak spać, żeby nie odczuwać bólu?

Podstawą wypoczynku będzie znalezienie optymalnej dla siebie pozycji do spania. Najczęściej i najchętniej i niejako automatycznie wybieraną jest pozycja embrionalna, zapewniająca również komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli najlepiej śpi ci się właśnie w tej  bocznej pozycji, możesz ja nieco zmodyfikować, żeby uśmierzyć bol pleców. Aby zrównoważyć napięcie kręgosłupa, pomiędzy nogi włóż poduszkę i sprawdź, czy ta drobna zmiana wpłynęła na odczuwany dyskomfort. Pod głową czy pod karkiem powinieneś mieć specjalnie wyprofilowany podgłówek lub odpowiednio dopasowaną do twoich potrzeb poduszkę ortopedyczną, która będzie niwelować wszelkie niewłaściwe krzywizny i napięcia kręgosłupa. Jeśli przyjemność sprawia ci jedynie spanie na brzuchu, musisz poduszkę umieścić pod miednicą oraz pod podbrzuszem mając jednocześnie na uwadze fakt, że osoby cierpiące na bóle pleców powinny zdecydowanie unikać do spania tej właśnie pozycji.

Najlepsze oparcie dla twoich pleców

Bez względu na wybieraną pozycję do spania musisz zadbać również o odpowiednie miejsce do spania – wypoczynek na byle czym zdecydowanie się nie sprawdzi, dlatego aby uśmierzyć ból powinieneś zainwestować w odpowiednio dobrany i dopasowany do ciebie materac, najlepiej termoelastyczny, zapewniający maksymalne zadowolenie oraz optymalne położenie ciała tak, że nie ma żadnego ucisku na kręgosłup. Różnica miedzy tradycyjnymi materacami starego typu a nowoczesnymi jest ogromna – w przypadku starych warstwa pianki czy gąbki po prostu się ugina, w przypadku tych nowoczesnych raczej jedynie dopasowuje się do kształtu ciała osoby, która na nim śpi., dając jej spokojny, mocny i zdrowy sen za każdym razem.

Ból plecy podczas spania - dlaczego?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/b5535ee41521f52566f7f18177bd50b68c194033-1024x683.jpeghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/b5535ee41521f52566f7f18177bd50b68c194033-150x150.jpegMarcin P.Senból pleców,ból pleców podczas spania,jak spać,oparcie dla plecówSen jest czasem, kiedy nasz organizm się regeneruje, my możemy się wreszcie wyciągnąć, wyprostować wszystkie kości, zrelaksować, poczuć się dobrze i obudzić się rano wypoczętym i pełnym sił do dalszego działania. Jeśli jednak masz problemy ze spaniem spowodowane odczuwaniem bólu pleców, koniecznie poszukaj przyczyny i źródła tego problemu, ponieważ...porady i testy