Czy pościel ma wpływ na jakość snu?

Dobra noc jest gwarancją udanego dnia, to wiemy na pewno. Jednak, czy zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę ma wpływ na jakość naszego snu? Jako ciekawostkę warto dodać, że aż około 33% naszego życia spędzamy w łóżku. Bo zdrowy wypoczynek nie tylko idealnie odpręża, ale i regeneruje. Wiele powiedziano już na temat jakości poduszek, czy materacy, które mają wpływ na jakość naszego snu. Tym razem powiemy nieco więcej o znaczeniu pościeli.

Bo liczy się odpowiednia temperatura

Czyli krótko mówiąc jak to zrobić, by nie zmarznąć, ani się nie zapocić? Przyjęta, najlepsza temperatura do spania to od 16 do 18 stopni. Wielu z nas jednak jest wyjątkowo ciepłolubnych, jednak zanim stosować w pokoju większe ogrzewanie lepiej wziąć dodatkowy koc. Spanie w temperaturze powyżej 20 stopni jest szkodliwe dla organizmu i może spowodować, że obudzimy się zwyczajnie spuchnięci.

Rodzaje pościeli

W związku z tym trzeba dobrać pościel, która zapewni nam zarówno ciepło, jak i dopływ powietrza.

Pościel z bawełny – jest zarówno miła w dotyku, jak i wytrzymała w wielu przypadkach zdaje egzamin przez kilkanaście lat. Jej jedyną wadą jest skłonność do gniecenia się.

Pościel z kory – śmiało można powiedzieć, że jest to szczególny rodzaj pościeli z bawełny. Jest bardzo estetyczna, nie mniej jednak, bardziej chłodzi, niż grzeje, dlatego najlepiej stosować ją latem. Jej ogromną zaletą jest również fakt, że nie trzeba jej prasować.

Pościel flanelowa – mimo, iż głównym zadaniem tego typu pościeli jest ogrzewanie ciała w czasie mroźnych nocy, to sama w sobie jest bardzo lekka. Odporna jest również na uszkodzenia mechaniczne.

Pościel z jedwabiu – ciekawostką może być fakt, że opóźnia proces starzenia się organizmu. Podobnie jak pościel flanelowa przeznaczona jest głównie na zimne noce.

Pościele – co jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim zadbaj o to, aby pościel była zawsze świeża i pachnąca. Dlatego zwróć uwagę w jakim płynie jest prana, złe zapachy bowiem mogą wpłynąć na jakość snu. Wśród szczególnej grupy ludzi znajdują się alergicy, a także mający problem z Atopowym Zapaleniem Skóry – dla ich pościel musi być przede wszystkim antyalergiczna. Dla osób mających kłopot z takimi dolegliwościami zaleca się głownie pościel z kory.

Same pościele oprócz swojej przydatności są też estetyczne, niejednokrotnie stanowiąc niejako wizytówkę sypialni. Ich cena zależy przede wszystkim od materiału z jakiego jest zrobiona, ale i wymiarów.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen13.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen13-150x150.jpgadminSenjak polepszyć jakość snu,jakość snu,pościel,sen,łóżkoDobra noc jest gwarancją udanego dnia, to wiemy na pewno. Jednak, czy zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę ma wpływ na jakość naszego snu? Jako ciekawostkę warto dodać, że aż około 33% naszego życia spędzamy w łóżku. Bo zdrowy wypoczynek nie tylko idealnie odpręża, ale i regeneruje. Wiele powiedziano...porady i testy