zły sen

W dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że mamy coraz mniej czasu dla siebie. Niestety powoduje to też, że kompletnie zapominamy o zdrowym wypoczynku, który może nam zapewnić przede wszystkim zdrowy sen. A pod pojęciem zdrowy sen jak wiadomo nie tylko kryje się jego długość, ale i jakość. A co jeśli ona jest zła? Postanowiliśmy więc podpowiedzieć kilka wskazówek jak poprawić jakość naszego snu.

Jak walczyć ze złą jakością snu?

Wielu z nas popełnia ten błąd – odsypia w ciągu dnia nieprzespana noc. To niestety powoduje, że całkowicie zaburza nam się cykl wypoczynku. Krótko mówiąc nasz organizm gubi się kiedy ma dzień, a kiedy noc. Dlatego po nieprzespanej nocy zamiast kłaść się w ciągu dnia, lepiej połóż się do łóżka wcześniej wieczorem. Wyjątkiem w tym wypadku mogą być osoby pracujące na poszczególne zmiany.

Nie zasypiaj „na siłę”, to i tak nic nie pomoże. Dlatego jeśli nie możesz zasnąć wstań, poczytaj książkę, zrób cokolwiek, ważne, by łóżko używać wyłącznie do spania. Dlatego kłaść się w nim należy tylko wtedy jak jest się naprawdę zmęczonym.

Aż trudno uwierzyć, ale na jakość naszego snu może wpływać między innymi… ułożenie zegara. Okazuje się, że jeśli widzimy w ciągu nocy która jest godzina to nie wpływa dobrze na jakość naszego snu, głownie dlatego, że widząc ile nie możemy spać stajemy się bardziej nerwowi, a stres odbiera chęć snu i koło się zamyka.

Bardzo ważne jest wstawanie o stałej porze, bowiem stałą pora budzenia się, to zwiększone prawdopodobieństwo kładzenia się spać o stałej porze. Krótko mówiąc reguluje to rytm naszego dnia.

Choć większość spotkań towarzyskich, imprez, uroczystości odbywa się w godzinach wieczornych, to odradza się spożywanie alkoholu tuż przed snem. Podobne działanie mają też papierosy.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie przed snem. Dlatego jeśli decydujesz się czytać książkę zadbaj o to, aby światło było lekko przytłumione. Jeżeli decydujesz się na sen, to światło najlepiej od razu zgasić.

A co najlepiej pić przed snem? Jeśli lubisz herbatę, to czarną zamień na zieloną Czarna bowiem zawiera najwięcej teiny, która na nasz organizm działa podobnie jak kofeina. Po stresującym dniu warto zaparzyć sobie herbatę z melisy. Podobne działanie uspokajające ma szklanka gorącego mleka. Unikaj kawy, oraz kolorowych napojów gazowanych.

Przed snem całkowicie powinno zrezygnować się z używania telefonów komórkowych, laptopów, czy telewizora. Światło padające z nich bowiem wywołuje poczucie pobudzenia.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen06.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen06-150x150.jpgadminSenjak lepiej spać,jak polepszyć jakość snu,jakość snu,sen,zła jakość snu,złe sny,zły senW dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że mamy coraz mniej czasu dla siebie. Niestety powoduje to też, że kompletnie zapominamy o zdrowym wypoczynku, który może nam zapewnić przede wszystkim zdrowy sen. A pod pojęciem zdrowy sen jak wiadomo nie tylko kryje się jego długość, ale i jakość. A co...porady i testy