poduszka medyczna

Bardzo wielka ilość osób nieustannie uskarża się na ból kręgosłupa, który dotyka zwłaszcza odcinka szyjnego. Praca przy biurku, mała ilość ruchu, wymuszona pozycja kręgosłupa sprawiają, że nasz kręgosłup jest obciążony zaś wszystkie mięśnie napięte. Kiedy nasze mięśnie pracują non stop, zarówno w czasie dnia, jak i nocy, nie mają możliwości odpoczynku, pojawia się ból, a wraz z nim znaczna ilość schorzeń. Kiedy wieczorem, zmęczeni po całym dniu kładziemy się spać, wówczas używamy zwykłej, tradycyjnej poduszki. Nie likwiduje ona napięcia i nie daje możliwości wypoczynku, co sprawia, że problemy narastają.

Podstawowa wiedza o poduszce ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna to urządzenie medyczne, które jest specjalistycznie wyprofilowane. Swoim kształtem idealnie dostosowane jest do szyi. Co więcej posiada wybrzuszenie, przez co kręgosłup jest wyprostowany i przyjmuje naturalną pozycję w czasie odpoczynku. Takie rozwiązanie sprawia, że mięśnie odpoczywają w czasie snu, nie są zmuszone do pracy, w przeciwieństwie do zwykłych tradycyjnych poduszek.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem poduszki?

Kupując poduszkę ortopedyczną warto zwrócić uwagę na jej kilka jej zasadniczych cech. Nie można kupować poduszki bez zastanowienia, ponieważ musi być ona właściwie dobrana do naszych potrzeb. Jeśli nie wiemy jaką poduszkę wybrać warto posłuchać rad specjalisty, aby wybrany sprzęt pomógł nam a nie zaszkodził. Parametry na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to:

  • Rozmiar poduszki
  • Wypełnienie poduszki

Rozmiar poduszki zależy od budowy naszego ciała. Jeśli nasze barki są szerokie wówczas powinniśmy wybrać większą poduszkę. Warto przed dokonaniem wyboru zmierzyć jej wysokość. Na rynku możemy wybrać takie poduszki które cechują się regulacją wielkości. Takie poduszki posiadają specjalną wkładkę dzięki czemu bez problemu można dostosować je do swoich potrzeb. Wkładka sprawia, że nie musimy martwić się, że poduszka będzie nieadekwatnie dobrana.

Warto zwrócić uwagę również na wypełnienie poduszki, ponieważ najczęściej są one dostępne z dwóch rodzajów materiału. Wybrać możemy więc piankę poliuretanową oraz piankę termoplastyczną (visco-elastic). Oba rodzaje są wysokiej jakości i zapewniają nam komfortowy sen.

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/wwww.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/wwww-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszka medyczna,poduszka ortopedyczna,poduszki,zdrowy senBardzo wielka ilość osób nieustannie uskarża się na ból kręgosłupa, który dotyka zwłaszcza odcinka szyjnego. Praca przy biurku, mała ilość ruchu, wymuszona pozycja kręgosłupa sprawiają, że nasz kręgosłup jest obciążony zaś wszystkie mięśnie napięte. Kiedy nasze mięśnie pracują non stop, zarówno w czasie dnia, jak i nocy, nie mają...porady i testy