bezsenność u dzieci

Czy tylko dorośli cierpią z powodu bezsenności? Czy dotyka ona również dzieci? Zdaniem wielu rodziców ich dziecko śpi o wiele za krótko. Co wpływa na niespokojny sen dziecka?

Przyczyny bezsenności

Przyczyn bezsenności może być bardzo wiele. Na ogół wyróżnia się bezsenność pierwotną, u której źródeł nie leży choroba, oraz bezsenność spowodowana chorobami somatycznymi. Okazuje się, że nie tylko osoby dorosłe często miewają problem z bezsennością. Można zaobserwować ją już w wieku niemowlęcym.

Ustalenie przyczyn bezsenności u niemowlaka jest bardzo trudne a czasem wręcz niemożliwe. Dziecko nie umie pokazać, że źle się czuje, że coś go boli, dlatego nie można określić przyczyny krótkiego snu. Jedyne co mogą zrobić rodzice to sprawdzić, czy dziecko nie boryka się z problemem kolki, wyrzynających się zębów, czy nie jest przemęczone lub też nadmiernie pobudzone.

Bezsenność w wieku przedszkolnym i szkolnym

Bezsenność pojawić się może również kiedy nasze dziecko idzie do przedszkola, czy przekracza próg szkoły. Wówczas maluch, rozstając się z rodzicami może doznawać niepokoju i stresu. Inna sytuacja w której musi dać sobie radę, w której nie ma rodziców, sprawia, że pojawić się mogą nocne koszmary. Warto spędzać z dzieckiem dużą ilość czasu, tłumaczyć, że sytuacja jest normalna. Z czasem się przyzwyczai, a tym samym będzie spać spokojnie.

Przyczyny bezsenności u dziecihttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/czy-kary-dla-dzieci-sa-s-45b21a7.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/czy-kary-dla-dzieci-sa-s-45b21a7-150x150.jpgAneta R.Senbezsenność u dzieci,dziecko,sen dzieckoCzy tylko dorośli cierpią z powodu bezsenności? Czy dotyka ona również dzieci? Zdaniem wielu rodziców ich dziecko śpi o wiele za krótko. Co wpływa na niespokojny sen dziecka? Przyczyny bezsenności Przyczyn bezsenności może być bardzo wiele. Na ogół wyróżnia się bezsenność pierwotną, u której źródeł nie leży choroba, oraz bezsenność spowodowana...porady i testy