poduszka ortopedyczna

Obecnie na rynku istnieje ogromna ilość różnorodnych produktów w postaci poduszek ortopedycznych. Tym samym, często mamy ogromny problem, aby dokonać adekwatnego wyboru. W jaki sposób wybrać poduszkę aby idealnie pasowała do potrzeb potencjalnego użytkownika a przede wszystkim aby działała zdrowotnie na nasz kręgosłup?

Wynalazek dla naszego kręgosłupa

Poduszka ortopedyczna została stworzona w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Prototyp poduszki stworzyło szwajcarskie małżeństwo, ponieważ kobieta borykała się z licznymi problemy kręgosłupa. Kiedy udowodniono, że poduszka w pełni się sprawdza a co najważniejsze niweluje dolegliwości bólowe kręgosłupa, a także poprawia komfort snu, rozpoczęto produkcję na szeroką skalę. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój poduszek ortopedycznych na rynku oraz wciąż trwające badania, nad poprawą ich jakości.

Musimy jednak mieć na uwadze to, że nie wszystkie poduszki ortopedyczne, które możemy kupić na rynku są wyrobami medycznymi, jakie to cechują się wysoką jakością. Najważniejsze jest to, aby poduszka posiadała tak zwany garb ortopedyczny, dzięki któremu podtrzymamy odcinek kręgosłupa, a tym samym zachowamy jego neutralną pozycję i naturalną krzywiznę. Poduszka wyróżnia się także częścią płaską, a tym samym zapewnia wygodne i komfortowe ułożenie głowy.

Wypełnienie wysokiej jakości poduszek ortopedycznych

Obecnie najbardziej popularne są poduszki ortopedyczne wykonane z:

  • pianki sprężystej znanej również jako poliuretanowa, elastyczna
  • pianki z pamięcią czyli memory, visco, visco-elastic, lub leniwa

Poduszki różnią się od siebie także elastycznością, twardością, gęstością, oraz reakcją na nacisk. Zanim więc podejmiemy decyzję o wyborze poduszki warto zapoznać się z jej budową, upewnić się czy jest wysokiej jakości, czy ma certyfikat, a jeśli nadal nie mamy pewności, poprosić o pomoc profesjonalistę.

Którą poduszkę wybrać?

Najważniejszym kryterium, które powinniśmy postawić przed wyborem poduszki jest pozycja, w jakiej najczęściej sypiamy. Jest to istotne ponieważ poduszki ortopedyczne określają pozycję kręgosłupa w czasie snu. Warto wiedzieć, że jedynie osoby, które śpią na brzuchu nie powinny korzystać z poduszek. Warto mieć na uwadze także rozmiar poduszek, szerokość barku, długość szyi. Owe wskazówki sprawią, że wybierzemy idealną dla siebie poduszkę ortopedyczną.

Jak dobrać poduszkę do snu?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/e2e1c7248c260ff01feb55ba68864818640000.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/e2e1c7248c260ff01feb55ba68864818640000-150x150.jpgAneta R.Poduszkidobór poduszek,poduszka,poduszka medycznaObecnie na rynku istnieje ogromna ilość różnorodnych produktów w postaci poduszek ortopedycznych. Tym samym, często mamy ogromny problem, aby dokonać adekwatnego wyboru. W jaki sposób wybrać poduszkę aby idealnie pasowała do potrzeb potencjalnego użytkownika a przede wszystkim aby działała zdrowotnie na nasz kręgosłup? Wynalazek dla naszego kręgosłupa Poduszka ortopedyczna została stworzona...porady i testy