fala uderzeniowa

Istnieje wiele różnych metod rehabilitacyjnych. Jedną z tych, o których można mówić jako o dosyć nowoczesnych i dosyć skutecznych, jest zastosowanie fali uderzeniowej. Być może komuś może się ta metoda rehabilitacji kojarzyć z jakimś zjawiskiem naturalnym, zjawiskiem atmosferycznym, pogodowym, ale tak naprawdę pojęcie to odnosi się właśnie do jednej z nowoczesnych metod rehabilitacyjnych.

Na czym polega zabieg

Fala uderzeniowa to nic innego jak zabieg polegający na wytworzeniu odpowiedniej fali akustycznej, przy jednoczesnym wzroście ciśnienia. Taką falę wycelowuje się w wprost miejsca doświadczające przewlekłego, dotkliwego bólu. W jaki sposób to działa? Tutaj mowa jest o przyspieszeniu procesów gojenia, procesów zdrowienia poprzez to, że wspomagamy cyrkulację krążenia oraz cały metabolizm. Tutaj jednocześnie też możemy osiągnąć znacznie więcej. W wyniku tego zabiegu dochodzi do rozpuszczenia zwapniałych fibroblastów, dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu jak również zmniejszeniu ulegnie zjawisko napięcia mięśni. Jakie konkretne korzyści możemy osiągnąć przy zastosowaniu zabiegu fali uderzeniowej?

Korzyści z zabiegu

Na pewno wymierną korzyścią jest to, że zabieg ten pozwala na krótki czas terapii, a efekty uzyskuje się stosunkowo szybko. Już niezbyt duża ilość zabiegów pozwala na widoczne rezultaty. Jest to zabieg, w wyniku którego mamy do czynienia z przywróceniem ruchomości stawów jak również następuje tutaj wyraźna regeneracja i wyraźny wzrost w naczyniach krwionośnych. Jest to zabieg, w którym nie mamy do czynienia żadnych skutków ubocznych, a dodatkowo także możemy tutaj wskazać na zmniejszenie zjawiska bólu stawów. W jakich konkretnych sytuacjach zastosowanie znajduje ów zabieg fali uderzeniowej? Stosuje się go szczególnie wówczas, gdy mamy do czynienia z wystąpieniem ostrogi piętowej, gdy mamy do czynienia z zapaleniem ścięgien, gdy mamy do czynienia z syndromem kolana skoczka, z syndromem łokcia tenisisty czy też łokcia golfisty. Równocześnie też bardzo dobrze zabieg fali uderzeniowej sprawdzi się w momencie, gdy mamy do czynienia z uporczywymi bólami barków czy też bóli bioder, gdy mamy do czynienia ze zjawiskiem naciągnięcia mięśni, z różnymi urazami, z przewlekłą entezopatią, tendopatią czy też z uszkodzeniem stożka rotatorów. Jak w praktyce wygląda taki zabieg?

Tutaj zastosowanie ma specjalistyczny aparat, dzięki któremu możliwe jest wytworzenie owej fali uderzeniowej. Impuls fali akustycznej wnika w ludzkie ciało po przyłożeniu na kilka centymetrów powodując pozytywne zmiany w miejscu urazu, w miejscu występowania bólu. Jeden zabieg fali uderzeniowej trwa krótko, ponieważ jest to od pięciu do dziesięciu minut i nie ma mowy o jakiejkolwiek bolesności. Oczywiście zabieg ten należy przeprowadzać w odpowiednich warunkach i na wyraźne wskazanie lekarza kierującego. Niemniej jednak tego typu zabieg jest obecnie stosowany coraz częściej z uwagi na jego wysoką skuteczność oraz ze względu na bardzo szerokie jego zastosowanie w odniesieniu do różnorodnych, możliwych urazów i zdarzeń.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/11/0-fala-uderzeniowa.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/11/0-fala-uderzeniowa-150x150.jpgAneta R.Zdrowiefala uderzeniowa,Fala uderzeniowa w rehabilitacji,rehabilitacja,zdrowieIstnieje wiele różnych metod rehabilitacyjnych. Jedną z tych, o których można mówić jako o dosyć nowoczesnych i dosyć skutecznych, jest zastosowanie fali uderzeniowej. Być może komuś może się ta metoda rehabilitacji kojarzyć z jakimś zjawiskiem naturalnym, zjawiskiem atmosferycznym, pogodowym, ale tak naprawdę pojęcie to odnosi się właśnie do jednej...porady i testy