higiena snu dziecka

Nie tylko osoby dorosłe mają problem z bezsennością. Zauważyć można, że często cierpią na nią również dzieci. Jak pomóc dziecku zasnąć i cieszyć się długim komfortowym i niczym nie przerywanym snem?

Dziecko i jego komfort snu

Higiena snu ważna jest zarówno dla dorosłych, nastolatków, dzieci, a nawet niemowląt. Już o bardzo małych dzieci, od pierwszych dni życia, należy zadbać aby higiena snu była po prostu prawidłowa. Oczywiście warto również uwzględnić wiek dziecka, potrzeby, a także choroby. Zapewnijmy dziecku właściwy komfort snu, a możemy mieć pewność, że będzie budziło się każdego ranka w pełni sił, wypoczęte, skore do nauki i zabawy.

Jak zapewnić dziecku doskonały sen?

Jeśli dziecko ma problemy ze snem. Wieczorem nie może zasnąć, lub często budzi się w nocy, oznacza to, ze może potrzebować mniejszej ilości snu, aniżeli sugerują to rodzice. Warto skrócić dzienną drzemkę, lub też całkiem z niej zrezygnować. Dziecko wymaga również aktywności fizycznej w ciągu dnia, zaś wieczorem zaleca się unikanie nasilonych bodźców tuż przed snem. Zamiast gry komputerowej lepiej poczytać książkę. Unikajmy również obfitych i ciężkostrawnych posiłków przed snem a także potraw moczopędnych. Przed snem nie podajmy dziecku czekolady, mocnej herbaty. Zapewnijmy mu ciszę, spokój i odpowiedni relaks przed pójściem spać. Sen będzie o wiele bardziej komfortowy, a co za tym idzie dziecko będzie wypoczęte i zrelaksowane.

Higiena snu dzieckahttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/art_bezsennosc.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/art_bezsennosc-150x150.jpgAneta R.Sendziecko,Higiena snu dziecka,sen,sen a dzieckoNie tylko osoby dorosłe mają problem z bezsennością. Zauważyć można, że często cierpią na nią również dzieci. Jak pomóc dziecku zasnąć i cieszyć się długim komfortowym i niczym nie przerywanym snem? Dziecko i jego komfort snu Higiena snu ważna jest zarówno dla dorosłych, nastolatków, dzieci, a nawet niemowląt. Już o bardzo...porady i testy