jak wybrać poduszkę

Każdy człowiek ma inne preferencje dotyczące snu, co oznacza że jedni lubią spać na brzuchu, plecach, na boku, a zdarza się, że nawet w pozycji półsiedzącej. Każdy lubi co innego, lecz warto wybrać taką poduszkę, abyśmy nie tylko budzili się w pełni wypoczęci, ale również aby nasz kręgosłup nie odniósł żadnego negatywnego uszczerbku. Jak wybrać poduszkę do spania? Czy wystarczy nam tradycyjny jasiek, czy też przyda się certyfikowana poduszka ortopedyczna?

Poduszki i ich wypełnienia

Oczywiście na rynku mamy szereg różnorodnych produktów, które w kategorii poduszek różnią się od siebie wypełnieniem, czy też kształtem i wielkością. Najczęściej możemy więc kupić więc poduszki z puchu i pierza, pianki termoelastycznej i lateksu. Wypełnienie ma znaczenie nie tylko ze względu na nasze zdrowie, ale również abyśmy mogli zachować poduszkę w nienagannej czystości, a także aby służyła nam przez wiele lat.

Puch, pierze czy poduszka termoelastyczna

Poduszki stworzone z puchu, czy też pierza odchodzą powoli do lamusa. Nic w tym dziwnego, nie zapewniają nam komfortowego snu, sprawiają, że kręgosłup przyjmuje w nocy nienaturalną pozycję, a dodatkowo szybko zalęgają się w nich bakterie, wirusy i grzyby. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór poduszki ortopedycznej, która wypełniona jest pianką termoelastyczną. Nie tylko nie odkształca się, łatwo utrzymać ją w czystości, ale zapewnia również dla naszego kręgosłupa doskonałe podparcie, a tym samym zdrowie i profilaktykę.

Jak wybrać poduszkę do spania?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/poduszki-12123960_4274410494-1024x685.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/poduszki-12123960_4274410494-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszka,poduszka a sen,poduszka jak wybrać,poduszka senKażdy człowiek ma inne preferencje dotyczące snu, co oznacza że jedni lubią spać na brzuchu, plecach, na boku, a zdarza się, że nawet w pozycji półsiedzącej. Każdy lubi co innego, lecz warto wybrać taką poduszkę, abyśmy nie tylko budzili się w pełni wypoczęci, ale również aby nasz kręgosłup nie...porady i testy