Nie tylko od naszych zdrowych czy niezdrowych przyzwyczajeń będzie zależała jakość naszego snu – potrzebne jest również odpowiednia wysokość poduszek pod głową – zauważcie, że niektórym lepiej śpi się całkiem na płasko, a inni wola spać na stosie puszystych poduszek; ważny jest również dobór odpowiedniego materaca – to absolutna podstawa, żeby rano budzić się wypoczętym i wstawać z ochotą do swoich obowiązków. Wśród materacy oczywiście znajdziemy różnej klasy produkty, pogrupowane na różne kategorie. Najlepsze z nich będą jednak: wysokoelastyczne, lateksowe, termoelastyczne oraz kieszonkowe. Który z nich będzie najlepszy?

Pianka czy sprężyny?

Między poszczególnymi materacami muszą istnieć różnice, aby móc odpowiednio dobierać produkt do potrzeb. I tak pierwsze z wymienionych, wysokoelastyczne, wykonane z wysokoelastycznej – jak się można domyślić – pianki, są lekkie i  dzięki temu ich struktura bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki, zupełnie jak w przypadku materaców lateksowych. Lateksowe  mają nieco inny kształt, chociaż pod wpływem ciężaru ciała zachowują się dokładnie tak samo, jak wymienione wcześniej – w składzie materacy lateksowych znajdziemy mieszaninę lateksu syntetycznego i mleczka kauczukowego. W tym przypadku możemy liczyć na bardzo profesjonalne podparcie ciała, dopasowanie, a dzięki temu – głęboki i dobry, mocny sen. Materace kieszonkowe to materace sprężynowe, ułożone każda w osobnej kieszonce, od których pochodzi ich nazwa. Średnio jedna sprężyna ma średnicę 4 centymetrów, a w przeciętnym materacu znajdziemy ich około pięciuset sztuk. Ostatnie z wymienionych materacy, termoelastyczne, również są wykonane z pianki o nadzwyczajnej elastyczności w połączeniu dodatkowo z pianką termoelastyczną, spanie pod którą jest prawdziwą przyjemnością, gdyż materac dostosowuje się do ciała pod wpływem temperatury ciała, nie uciskając na skórę, łagodnie opływając sylwetkę.

Twardość materaca – jak się dobiera?

Każdy materac ma określone dla siebie, specyficzne parametry, których nie powinno się dobierać na chybił trafił, ponieważ możemy sobie więcej zaszkodzić, niż pomóc. Warto przy wyborze kierować się dwiema zasadami – jeśli ciężar naszego ciała wynosi powyżej osiemdziesięciu kilogramów, powinniśmy zdecydować się na wyższą twardość materaca, jeśli poniżej osiemdziesięciu kilogramów – średnią. Ogólnie rzecz biorąc twardość materaca dobierana jest na podstawie wyliczeń i proporcji wynikających z masy ciała. Najlepiej nie kupować samodzielnie materacy, tylko udać się do specjalistycznego sklepu, w którym pomogą nam je dobrać wedle naszego uznania.

Jak wybrać dla siebie odpowiedni materac?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/materac.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/materac-150x150.jpgMarcin P.Senkieszonkowe,lateksowe,materac do spania,pianka,sprężyny,termoelastyczne,twardość materaca,wybór materaca,wysokoelastyczne,zdrowy senNie tylko od naszych zdrowych czy niezdrowych przyzwyczajeń będzie zależała jakość naszego snu – potrzebne jest również odpowiednia wysokość poduszek pod głową – zauważcie, że niektórym lepiej śpi się całkiem na płasko, a inni wola spać na stosie puszystych poduszek; ważny jest również dobór odpowiedniego materaca – to absolutna...porady i testy