pranie poduszek

Doskonale wiemy, że nieświeża a wręcz brudna pościel nie jest niczym przyjemnym, a co za tym idzie nasz sen, wypoczynek jest niekomfortowy. Niekiedy mamy trudność z wypraniem pościeli, ponieważ obawiamy się, aby nie utraciła ona swej sprężystości. Jednakże nic w tym trudnego, wystarczy dostosować się do informacji jakie mamy na metce. Warto również przeczytać naszą poradę.

Dwie jednocześnie

Jeśli chcesz wyprać poduszki w pralce, o wiele lepiej włożyć jednocześnie dwie, ponieważ jedna może okazać się zbyt lekka a tym samym uszkodzić pralkę. Oczywiście, należy wybrać program przeznaczony do prania tkanin delikatnych i dodać niewielką ilość proszku. Aby pozbyć się całego proszku należy włączyć podwójne płukanie.

Poduszka prana ręcznie

Kilka rodzajów poduszek wymaga prania ręcznego. Należy je wyprać w wodzie o letniej temperaturze z dodatkiem płynu do prania. Dobrze trzeba też poduszki wypłukać a następnie wykręcić z nich tyle wody ile się da.

Suszenie poduszek

Kiedy już wypierzesz poduszkę niezwykle ważne jest jej dokładne wysuszenie, ponieważ w przeciwnym razie możesz narazić się na pozostanie brzydkiego zapachu. Najlepiej suszyć poduszkę na zewnątrz. Można również skorzystać z suszarki. Wystarczy włożyć do niej poduszkę i ustawić niską temperaturę. W suszarce wraz z poduszką umieść również piłeczkę tenisową. Ugniecie ona poduszkę i sprawi, ze odzyska swoja dawną sprężystość i puszystość. Suchą poduszkę uformuj, aby odzyskała dawny kształt.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/04/pobrane.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/04/pobrane-150x150.jpgAneta R.Poduszkiczyszczenie poduszek poduszki,pranie poduszek,suszenie poduszekDoskonale wiemy, że nieświeża a wręcz brudna pościel nie jest niczym przyjemnym, a co za tym idzie nasz sen, wypoczynek jest niekomfortowy. Niekiedy mamy trudność z wypraniem pościeli, ponieważ obawiamy się, aby nie utraciła ona swej sprężystości. Jednakże nic w tym trudnego, wystarczy dostosować się do informacji jakie mamy...porady i testy