sen a zdrowie

Sen dla naszego zdrowia ma niezwykle ważne znaczenie. Sen jest nie tylko niezbędny aby prawidłowo funkcjonować ale także pozwala nam chronić się przed szeregiem różnych chorób. Dostatecznie długi sen ma znaczenie zarówno dla ludzi młodych, dojrzałych jak i starszych.

Niższe ryzyko cukrzycy

Okazuje się, że jeśli notorycznie będziemy ograniczać nasz sen, w ciągu zaledwie kilku tygodni możemy zachorować na cukrzycę. Dzieje się tak dlatego, że zmiany rytmu snu zaburzają działanie gospodarki hormonalnej w naszym organizmie, dlatego może to przekładać się na zwiększoną oporność na insulinę. Taka sytuacja może prowadzić do cukrzycy typu 2.

Lepsza ochrona przed zawałem

Długi sen, czyli co najmniej 7 -8 godzin w ciągu doby zmniejsza ryzyko chorób serca. Czas odpoczynku w dużej mierze zależy  od naszej aktywności fizycznej. Żyjąc aktywniej musimy więcej odpoczywać. Oczywiście warto także zadbać o prawidłową dietę, oraz w jak największym stopniu zrezygnować z używek.

Zdrowe kości

Jeżeli bardzo często niedosypiamy nie tylko brakuje nam energii ale również może dojść do zaburzeń w strukturze kości i szpiku. Ustalono, że zbyt mała ilość snu wpływa negatywnie na powstawanie tkanki kostnej a także zmniejsza się gęstość kości.

Mniejsze ryzyko udaru

Warto zaznaczyć, że ograniczenie ilości snu zwiększa także ryzyko wystąpienia udaru. Najbardziej narażone są osoby które cechują się również złą dietą. Brak snu wpływa negatywnie na ciśnienie krwi, a także zaburza gospodarkę hormonalną.

Jakie korzyści niesie ze sobą sen?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/sposoby-na-dobry-sen-1024x682.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/sposoby-na-dobry-sen-150x150.jpgAneta R.Sensen,sen a zdrowie,sen korzyści zdrowotneSen dla naszego zdrowia ma niezwykle ważne znaczenie. Sen jest nie tylko niezbędny aby prawidłowo funkcjonować ale także pozwala nam chronić się przed szeregiem różnych chorób. Dostatecznie długi sen ma znaczenie zarówno dla ludzi młodych, dojrzałych jak i starszych. Niższe ryzyko cukrzycy Okazuje się, że jeśli notorycznie będziemy ograniczać nasz sen,...porady i testy