relaks

Każdy przynajmniej raz w życiu usłyszał bądź przeczytał, że sport to zdrowie. Jest to fakt niepodważalny i nikt z nim nie polemizuje. Jednak warto zwrócić  uwagę, że ma on wpływ również na naszą urodę, a co za tym idzie, postrzeganie nas przez innych. W kółko też słyszymy, że wygląd nie ma znaczenia. Jednak warto zauważyć, że jeśli widzimy człowieka pierwszy raz w życiu to nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jest on inteligentny, dowcipny, dobrze wychowany. To, czy będziemy mieli okazję się o tym przekonać zależy bez wątpienia od tego jak się prezentuje.

Postrzeganie świata

Przeciwnicy powiedzą, że jest to zgubne postrzeganie świata, bardzo powierzchowne i nieprecyzyjne. Jednak prawda, udowodniona naukowo jest taka, że pierwsze wrażenie ma znaczenie. Dlatego to jak się prezentujemy może mieć znaczny wpływ na nasze relacje społeczne. Może nam w tym pomóc uprawianie sportu. Nie chodzi tutaj tylko o piękną, wysportowaną sylwetkę. Dotyczy to również funkcjonowania naszych komórek. Dotlenione komórki odwdzięczą się nam elastycznością naszej skóry. Jędrna skóra fantastycznie się prezentuje ze zniewalającym uśmiechem na ustach. Podczas ćwiczeń jest nam się łatwiej na niego zdobyć, gdyż nasze ciało wytwarza wówczas endorfiny, odpowiedzialne na poczucie szczęścia.

Można powiedzieć, że w tym wypadku szczęśliwy człowiek to piękny człowiek. Na jakość naszej cery ma wpływ również odpowiednia dieta i dostosowane godziny snu do naszych potrzeb. W tym aspekcie również możemy liczyć na pomoc ze strony sportu, gdyż wysiłek fizyczny zwłaszcza na świeżym powietrzu wzmaga nasz apetyt i sprawia, że dotlenione komórki łatwiej się regenerują podczas zdrowego snu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/relaks.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/relaks-150x150.jpgAneta R.Zdrowieodpoczynek,relaks,sen,zdrowieKażdy przynajmniej raz w życiu usłyszał bądź przeczytał, że sport to zdrowie. Jest to fakt niepodważalny i nikt z nim nie polemizuje. Jednak warto zwrócić  uwagę, że ma on wpływ również na naszą urodę, a co za tym idzie, postrzeganie nas przez innych. W kółko też słyszymy, że wygląd...porady i testy