Jak wybrać poduszkę

Jeśli zdarza Ci się czasem budzić rano z bólem głowy bądź też karku, możesz mieć pewność, że za ten fakt odpowiada źle dobrana poduszka. Dzięki nam dowiesz się, jak czuć się rano wypoczętym i zawsze odprężonym.

Podstawowym zadaniem, jaki ma spełniać wybrana przez nas poduszka do snu jest podparcie szyjnego odcinka kręgosłupa. Jeżeli wybór jest nieadekwatny w czasie snu szyja pozostaje naprężona, a to z kolei bardzo negatywnie wpływa na stan całego naszego kręgosłupa a także pogarsza ogólne samopoczucie w ciągu dnia.

Nowoczesne poduszkowe technologie

Współcześnie producenci poduszek wręcz prześcigają się w opracowaniu takich technologii, które pozytywnie wpłynęłyby na nocny wypoczynek. Oczywiście obecne są wciąż klasyczne poduszki, ale obok nich znaleźć można również poduszki ergonomiczne, czyli ortopedyczne i anatomiczne. Które z nich warto wybrać? Jakie są ich zalety i wady?

Poduszki ergonomiczne

Najchętniej wybierane współcześnie są poduszki ergonomiczne, które to stworzone są z pianek poliuretanowych lub termoplastycznych. Poduszka wykonana z pianki termoplastycznej dostosowuje się do naszego ciała pod wpływem nacisku a także temperatury. Wybierając taką poduszkę musimy mieć na uwadze, aby dobrana była ona do szerokości ramion. Pamiętaj im szersze masz ramiona, tym szersza powinna być poduszka.

Takie poduszki zapewniają nam doskonały i głęboki odpoczynek, a dodatkowo likwidują napięcie szyi oraz ramion.

Poduszki z pianki poliuretanowej

Nieco tańszym asortymentem są poduszki z pianki poliuretanowej. Wypełnione są one często lateksem, czyli materiałem pozyskiwanym z roślin kauczukodajnych. Jeśli decydujemy się na tego typu poduszki musimy wybrać produkty wysokiej jakości, które wyróżniają się elastycznością oraz niezmiennością struktury przez lata. Mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego mamy do czynienia ze zwiększoną higienicznością poduszki.

Jak wybrać idealną poduszkę?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/poduszka-odleglosci.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/poduszka-odleglosci-150x150.jpgAneta R.Poduszkijak wybrać poduszkę,poduszki,rodzaje poduszekJeśli zdarza Ci się czasem budzić rano z bólem głowy bądź też karku, możesz mieć pewność, że za ten fakt odpowiada źle dobrana poduszka. Dzięki nam dowiesz się, jak czuć się rano wypoczętym i zawsze odprężonym. Podstawowym zadaniem, jaki ma spełniać wybrana przez nas poduszka do snu jest podparcie szyjnego...porady i testy