poduszki ortopedyczne do siedzenia

Siedzący tryb życia, to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety, dziś mało się ruszamy. Przede wszystkim pracujemy w biurze, siedząc przed komputerem i co ciekawe, choć na pierwszy rzut oka praca ta nie kojarzy nam się z wysiłkiem fizycznym, to jednak wkrótce może odbić się na naszym zdrowiu, gdyż nierozruszane mięśnie po krótkim czasie stają się zastygnięte, a to może prowadzić początkowo do uczucia sztywności, a następnie przerodzić się w bóle i konkretne dolegliwości. Możemy jednak temu zapobiec, a z pewnością mogą w tym pomóc poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Rodzaje poduszek do siedzenia

Jeśli chodzi o prace w biurze, to najlepszym rozwiązaniem poduszek ortopedycznych do siedzenia wydają się być te w formie nakładek w kształcie fotela, które zakłada się na prawdziwe krzesło. W domu natomiast można skorzystać zarówno w takiego rodzaju, jak i typowych nakładek pod krzesło, które szczególnie koncentrują się na mięśniach ud i pośladków. Taki rodzaj poduszek bardzo często charakteryzuje się małymi punkcikami, których zadaniem jest masowanie wspomnianych mięśni. Pytanie co dają tego typu poduszki? Przede wszystkim dzięki nim pozbywamy się uczucia sztywności, oraz bóli kręgosłupa i mięśni, co powoduje, że nasze ciało jest nieustannie zrelaksowane, a tym samym stajemy się zdrowsi i bardziej wydajni w pracy.

Tego typu poduszki można kupić zarówno w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji, jak i w internecie, gdzie wiele firm specjalizuje się właśnie w produkcji poduszek ortopedycznych do siedzenia. Bo tu warto wspomnieć o tym, że warto je stosować nie tylko w przypadku konkretnych urazów, ale i jako formę profilaktyki. Kolejną zaletą tego typu poduszek jest fakt, że są one bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Co ważne również oprócz wspomnianego wsparcia ortopedycznego są bardzo wygodne. Oczywiście jak każdy wyrób medyczny, tak i zakup poduszek ortopedycznych warto wcześniej skonsultować z lekarzem.

Jak możemy się rozruszać?

Warto jednak, aby oprócz poduszek ortopedycznych do siedzenia wprowadzić trochę zdrowych nawyków życiowych. W związku z tym zaczynamy od tak prostej rzeczy spacer – tu jeśli mamy blisko do pracy, to warto zamienić samochód na pieszą wędrówkę. Warto też, aby wolny czas poświęcić na aktywność fizyczną chodząc na fitness, czy inną formę aktywności (zumba, taniec towarzyski itp.). Warto pamiętać, że zdrowy ruch dba o nasze ciało nie tylko tu i teraz, ale i procentuje w przyszłości.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/plecy.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/plecy-150x150.jpgadminPoduszkikręgosłup,poduszki,poduszki do siedzenia,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne do siedzenia,zdrowieSiedzący tryb życia, to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety, dziś mało się ruszamy. Przede wszystkim pracujemy w biurze, siedząc przed komputerem i co ciekawe, choć na pierwszy rzut oka praca ta nie kojarzy nam się z wysiłkiem fizycznym, to jednak wkrótce może odbić się na naszym zdrowiu,...porady i testy