poduszki ortopedyczne dla dzieci

Nasze najmłodsze pociechy. Codziennie patrzymy jak rosną, rozwijają się, są dla nas całym światem i chcemy dać im wszystko co najlepsze, a przede wszystkim zadbać o ich maksymalne bezpieczeństwo. Choć najmłodsi może nie mają konkretnej aktywności fizycznej, to jednak na co dzień rozpiera ich energią, którą zapewniają sobie pakiet ćwiczeń na cały dzień, nie zapominając również o zajęciach WF-u w szkole. W dzisiejszych czasach jednak spora ilość dzieci musi borykać się ze schorzeniami kręgosłupa, a przede wszystkim z wadami postawy. Co powoduje taki stan rzeczy? Jak sobie z tym radzić? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu problemowi nieco bliżej.

Czy dzieci mało się ruszają?

Można tak powiedzieć, gdyż choć nadal dzieci lubią biegać, skakać, czy grać w piłkę, to jednak z roku na rok coraz młodsze dzieci wolny czas wolą spędzać przed komputerem, lub telewizorem. Niestety taki styl życia może w krótkim czasie przynieść wiele szkodliwych skutków. Jakich?

Nadwaga i zdrowie

Przede wszystkim siedzący tryb życia może powodować problemy z nadwagą, ta z kolei już u dzieci w szkole podstawowej może prowadzić do takich chorób jak cukrzyca, czy problemy z nadciśnieniem, a przyszłości sercem, czy układem krążenia. Problem z otyłością powoduje również zaniżoną, ogólną odporność u Twojego dziecka, a także mniejszą wydajność w ciągu dnia. Brak ruchu, to również często początki problemów z kręgosłupem, w tym z wadami postawy, a nawet skoliozą.

Ratunkiem poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne, to w ostatnim czasie bardzo cenione produkty wśród licznej grupy odbiorców, w tym także dzieci. Pod względem kształtu wyglądają nieco inaczej, niż te przeznaczone dla dorosłych. Mogą mieć formę okręgu, lub węża. Zadaniem poduszek ortopedycznych dla dzieci jest przede wszystkim stabilizacja prawidłowej postawy chociażby w czasie snu, gdzie Twoje pociecha śpi wygodnie, a jej kręgosłup zachowuje przy tym naturalną krzywiznę. Dzięki temu Twoje dziecko budzi się wypoczęte i gotowe do działania. Warto wspomnieć również o tym, że poduszki ortopedyczne zazwyczaj mają kolorowe, bajkowe poszewki przyjazne Twojemu dziecku.

Nie zwalniaj z WF-u

Oczywiście nie mówimy tu o sytuacjach, gdzie jest ono faktycznie konieczne. Wielu rodziców jednak bez konkretnej przyczyny zwalnia dziecko z zajęć wychowania fizycznego, a często jest to doskonała szansa nie tylko do aktywności fizycznej, ale i rozbudzenia umiejętności zdrowej rywalizacji, a także zamiłowania do sportu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/dziecko.pnghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/dziecko-150x150.pngadminPoduszkidzieci,dziecko,poduszki,poduszki dla dzieci,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne dla dzieci,zdrowieNasze najmłodsze pociechy. Codziennie patrzymy jak rosną, rozwijają się, są dla nas całym światem i chcemy dać im wszystko co najlepsze, a przede wszystkim zadbać o ich maksymalne bezpieczeństwo. Choć najmłodsi może nie mają konkretnej aktywności fizycznej, to jednak na co dzień rozpiera ich energią, którą zapewniają sobie pakiet...porady i testy