poduszki medyczne

Obecnie wzrasta świadomość troski o zdrowie i doskonałe samopoczucie każdego dnia. Staramy się, więc nie tylko zdrowo odżywiać, uprawiać sport, ale również dbać o swój relaks i wypoczynek. Jest to niezwykle istotne, ponieważ często odpoczywamy a jednocześnie krzywdzimy swój kręgosłup, wywołując ból i schorzenia.

Rodzaje poduszek medycznych

Lekarze zgodnie polecają sen i odpoczynek na poduszkach medycznych. Na rynku zaś istnieje szereg modeli poduszek, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, kształtem, ale również materiałami, jakie zostały użyte do produkcji.

Najczęściej spotkać możemy poduszki z lateksu, które cieszą się dużą popularnością. Są one miękkie, sprężyste a także idealnie dopasowują się do głowy i karku.

Innym rodzajem są poduszki z pianki memory. Materiał jest tutaj zawsze najwyższej jakości, a dzięki swej budowie poduszka podpiera nasz kark, głowę w czasie snu. Dodatkowo występuje tutaj znakomita wentylacja, przez co produkt ma właściwości antyalergiczne.

Wybierając poduszkę zastanówmy się również nad jej pokryciem. Nabyć można zarówno modele z pokryciem poliestrowym jak i bawełnianym. Dodatkowo wybrać możemy pokrycie z mikrowłókien, lub lniane.

Wielkość i kształt poduszek ortopedycznych

Istotny jest wybór poduszki medycznej mając na uwadze jej kształt i wielkość. Największą popularnością cieszą się poduszki klasyczne. To modele kwadratowe o standardowych wymiarach. Wśród nich najlepiej wybrać poduszkę średniej wielkości i podłożyć pod głowę. Duże poduszki tego typu kładzie się zarówno pod głowę jak i pod ramiona.

Inną grupą poduszek są poduszki ergonomiczne, anatomiczne, zwane również, jako ortopedyczne. Dopasowane są one idealnie do budowy naszego karku, dzięki czemu podpierają kręgosłup i dbają, aby nasze mięśnie pozostawały rozluźnione. Tego typu poduszki zapewniają nam zdrowy i w pełni komfortowy sen, a także sprawiają, że rano czujemy się wypoczęci i w pełni sił.

Wybierając poduszkę medyczną zwróć także uwagę na to, w jakiej pozycji lubisz spać. Są, bowiem poduszki do spania na boku, brzuchu i plecach. Odrębną grupę poduszek stanowią modele dla kobiet w ciąży.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/04/4-1.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/04/4-1-150x150.jpgAneta R.Poduszkimemory,pianka memory,poduszki medyczne,sen,zdrowieObecnie wzrasta świadomość troski o zdrowie i doskonałe samopoczucie każdego dnia. Staramy się, więc nie tylko zdrowo odżywiać, uprawiać sport, ale również dbać o swój relaks i wypoczynek. Jest to niezwykle istotne, ponieważ często odpoczywamy a jednocześnie krzywdzimy swój kręgosłup, wywołując ból i schorzenia. Rodzaje poduszek medycznych Lekarze zgodnie polecają sen...porady i testy