poduszki dla niemowląt

Niemowlaki w swoim łóżeczku nie powinny mieć żadnych poduszek. Ma to na celu ochronę przed niekontrolowanym podduszaniem się dziecka. Jednakże bardzo dobrym, przydatnym i praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej na płaską główkę. To zjawisko jest dosyć często spotykane i jednocześnie też jest bardzo uciążliwe.

Dlaczego poduszka ortopedyczna?

To ważne pytanie, dlaczego poduszka ortopedyczna? Przede wszystkim należy wskazać na jej kształt. Jest on w pełni anatomiczny. Tym samym redukuje nieprawidłowy nacisk główki dziecka na podłoże. Zapobiegając odkształcaniu się powierzchni czaszki, zapewnia prawidłowy rozwój niemowlaka. Tenże niemowlak w pierwszym okresie swojego życia nie ma w pełni ukształtowanej czaszki. Jest ona na tyle miękka, że może dochodzić do odkształceń. Te mogą być bardzo trudne do odwrócenia. Taka poduszka chroni dziecko przed takimi zjawiskami jak:

  • plagiocefalia,
  • dolichocefalia,
  • płaska główka,
  • syndrom płaskiej główki,

Nie chodzi zatem tylko i wyłącznie o ochronę przed płaską główką, ale także przed innymi niewłaściwymi zjawiskami. Sekretem specjalistycznej poduszki ortopedycznej jest wyprofilowany kształt, a poza tym również specjalny materiał. Jest on oddychający, co zwiększa komfort snu i odpoczynku.

Inne ważne aspekty

Najważniejsze jest to, że taka poduszka pozwala zapobiec odkształceniom główki dziecka. Poza tym jednak należy wskazać także na inne aspekty. Materiał, z którego jest wykonana poszewka to zazwyczaj oddychająca bawełna, a więc materiał naturalny i w pełni bezpieczny. Wnętrze poduszki to materiał antyalergiczny, co w dobie współczesnej ma bardzo duże znaczenie. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt są dostępne w bardzo wielu różnych rozmiarach w zależności od obwodu główki dziecka jak również w zależności od jego wieku. Produkowane są one przez wielu różnych producentów, a więc tym samym klient ma spory wybór.

Miejsce zakupu

Bardzo ważnym aspektem jest także miejsce zakupu poduszki ortopedycznej dla niemowlaka. Należy to uczynić w specjalistycznym sklepie medycznym. W innych sklepach można kupić taką poduszkę w niższej cenie, ale jej jakość zazwyczaj będzie wątpliwa. W sklepie medycznym stykamy się z produktami atestowanymi. Poza tym stykamy się także z profesjonalnym personelem. Tym samym mamy do czynienia z najlepszą obsługą. Dzięki temu nasze dziecko otrzyma coś, co spełni swoją funkcję i ochroni go przed zjawiskiem płaskiej główki jak również przed innymi negatywnymi zjawiskami.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/04/1.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/04/1-150x150.jpgAneta R.Chorobydziecko,niemowlę,poduszki medyczne dla dziecka,sen dzieckaNiemowlaki w swoim łóżeczku nie powinny mieć żadnych poduszek. Ma to na celu ochronę przed niekontrolowanym podduszaniem się dziecka. Jednakże bardzo dobrym, przydatnym i praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej na płaską główkę. To zjawisko jest dosyć często spotykane i jednocześnie też jest bardzo uciążliwe. Dlaczego poduszka ortopedyczna? To ważne...porady i testy