poduszki medyczne

Być może nie każdy to docenia, ale tak naprawdę jakość snu człowieka ma bardzo istotne znaczenie dla całokształtu jego zdrowia. Nabiera ona szczególnego znaczenia w odniesieniu do kobiet w ciąży. Jak wiadomo, kobiece ciało w tym czasie się zmienia. Nie jest łatwo uzyskać odpowiednią jakość snu. Bardzo pomocne w tejże sytuacji mogą okazać się specjalistyczne poduszki przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet w ciąży.

Te poduszki są dostępne w typowych sklepach medycznych. Ich zakup w tym miejscu równa się bezpieczeństwu oraz wysokiej jakości. Poduszki te mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu w sposób idealny dopasowują się do kształtu ciała każdej kobiety. Wybór odpowiedniej poduszki powinien być dokonany w sposób indywidualny. Każda kobieta ma swoje własne preferencje Tym samym nie można kupować dowolnej poduszki, ponieważ owa dowolna może się nie sprawdzić.

Rodzaje poduszek dla ciężarnych

Poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży mogą mieć różne kształty oraz wymiary. Dlatego jednym z czynników decydujących o ich wyborze jest wzrost kobiety. Mówiąc o kształcie poduszek, także każda kobieta może mieć swoje własne preferencje. Wiele zależy od tego, w jakiej pozycji kobieta lubi spać. Mówiąc o owych kształtach, należy w głównej mierze wskazać na kształt litery U, J, C oraz kształt cyfry 9 oraz 7. Bardzo istotnym aspektem w tym miejscu jest zwrócenie uwagi na konkretne korzyści, jakie są związane ze stosowaniem tychże poduszek dla ciężarnych. Można tu mówić o:

  • odpowiednim podparciu rosnącego brzucha podczas snu jak również podczas karmienia piersią,
  • odpowiednim podparciu pleców i jest to czynnik kluczowy,
  • skoro jest mowa o poduszce, to nie można nie wskazać na podparcie głowy,
  • te poduszki zapewniają także bardzo dobre podparcie dla nóg.

Stosowanie tychże poduszek jest nie tylko zalecane, ale po prostu jest nawet wskazane. Wysoka jakość snu bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka jak i na samopoczucie kobiety.

Poduszka typu 7

Bardzo wygodnym rodzajem poduszki dla kobiet w ciąży jest Supermami w kształcie litery 7. Rozmiarowo jest to bardzo duża poduszka. Jej rozmiar wynosi 135 cm i doskonale nadaje się do spania na boku. Stanowi ona doskonałe podparcie dla głowy. Jednocześnie też krótszy bok stanowi świetne podparcie dla pleców. Drugi koniec poduszki zazwyczaj należy umieszczać pomiędzy kolanami, dzięki czemu uzyskujemy odciążenie bioder. Zwijając ją w kształt rogala można także uzyskać bardzo dobre podparcie dla zmęczonych i bolących nóg. Każda poduszka do spania w ciąży może okazać się czymś zbawiennym dla kobiety oczekującej potomstwa.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/06/44.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/06/44-150x150.jpgAneta R.Poduszkikręgosłup,poduszki do spania,poduszki medyczne,poduszki ortopedyczneByć może nie każdy to docenia, ale tak naprawdę jakość snu człowieka ma bardzo istotne znaczenie dla całokształtu jego zdrowia. Nabiera ona szczególnego znaczenia w odniesieniu do kobiet w ciąży. Jak wiadomo, kobiece ciało w tym czasie się zmienia. Nie jest łatwo uzyskać odpowiednią jakość snu. Bardzo pomocne w...porady i testy