poduszki

Każdy z nas lubi spać, a dodatkowo bez odpowiedniej ilości snu, nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Jednakże nie wystarczy tylko spać, lecz wysypiać się. Warto więc zadbać o sen wygodny i pozbawiony wszelkich niedogodności. Tym samym odpowiedzmy sobie na pytanie – czy powinniśmy spać na poduszce ortopedycznej?

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna służy nam do tego, aby każdej nocy, w czasie każdego wypoczynku kręgosłup szyjny utrzymany był w neutralnej pozycji, a dzięki temu zachował swoją naturalną krzywiznę. Prawidłowe ustawienie kręgosłupa, które wymusza niejako poduszka ortopedyczna sprawia, że nasz kręgosłup, nawet po bardzo ciężkim dniu, nieustannym napięciu może odpocząć  w najdogodniejszym dla niego ustawieniu.

Dzięki takiej sytuacji krążki międzykręgowe, czyli dyski nie są obciążone, zaś rano czujemy się wypoczęci, wyspani i nie skarżymy się na ból kręgosłupa.

Kto powinien sięgnąć po poduszkę ortopedyczną?

Nie ma niemalże żadnych przeciwskazań do stosowania poduszki ortopedycznej, lecz pewne osoby, wręcz powinny po nią sięgnąć. Oczywiście musi być on odpowiednio dobrany, aby zawsze idealnie spełniał swoją leczniczą i zdrowotną rolę. Poduszkę powinny zastosować osoby, które odczuwają bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego. Naturalnie poduszka nie załatwi całego problemu, ale sprawi, że ból zmniejszy się a być może przy dłuższym stosowaniu ustanie całkowicie.

Kto powinien spać na poduszce ortopedycznej?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/04/f1e4cf8ed7524bf85b3bea968148a59db767f79f_sample-3.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/04/f1e4cf8ed7524bf85b3bea968148a59db767f79f_sample-3-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszki,poduszki ortopedyczne,sen,wygodny senKażdy z nas lubi spać, a dodatkowo bez odpowiedniej ilości snu, nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Jednakże nie wystarczy tylko spać, lecz wysypiać się. Warto więc zadbać o sen wygodny i pozbawiony wszelkich niedogodności. Tym samym odpowiedzmy sobie na pytanie – czy powinniśmy spać na poduszce ortopedycznej? Czym jest...porady i testy