poduszki w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym rozwija się nowe życie. Kobieta ciężarna może liczyć na szereg przywilejów  udogodnień. Całe jej środowisko stara się sprawić, żeby okres ten był dla niej bezproblemowy i bezstresowy. Na rynku dostępne są przeróżne gadżety, mające na celu zapewnienie ciężarnej optymalny komfort.

Najlepsze dla kobiet w ciąży

Jednym z nich są poduszki ciążowe. Przyszła mama musi jednak uważać na wszelkiego rodzaju podróbki, gdyż mogą one wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Najlepiej sięgać po certyfikowane produkty medyczne, które w swojej ofercie mają również takie poduszki. Poduszka taka ma przede wszystkim zapewnić kobiecie w ciąży wygodny wypoczynek oraz sen. Powiększający się brzuszek jest przeszkodą do ułożenia się w odpowiedniej pozycji dającej wytchnienie przeciążonemu kręgosłupowi. Dzieje się tak dzięki temu, że ma ona ergonomiczny kształt. Pomaga w ułożeniu w jednej linii biodra, nóg, kręgosłupa i karku. Najważniejszą cechą jest jednak to, że daje oparcie dla brzucha, dzięki czemu ciężarna może wygodnie spać na lewym boku, co jest zalecane przez lekarzy. Zwinięcie takiej poduszki w rogal daje świetne oparcie na przeciążonych i obolałych pleców, a także świetnie sprawdza się jako wałek pod opuchnięte nogi, dzięki czemu przywraca prawidłowe krążenie. Poduszka ciążowa ma swoje zastosowanie również po porodzie.

Oparcie pod plecy i wałek pod nogi

Po pierwsze kobieta może nadal z niej korzystać jako oparcie pod plecy. Po drugie świetnie sprawdza się do siedzenia, które jest z reguły niezbyt przyjemne po porodzie naturalnym. Po trzecie może służyć jako poduszka do karmienia, dzięki czemu zostanie zachowana prawidłowa postawa ciała podczas procesu karmienia. I wreszcie po czwarte może służyć jako zabezpieczenie przed upadkiem podczas przekręcania się dla naszej nowonarodzonej pociechy.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/12/Sni-ci-sie-ze-spodziewasz-sie-potomka-Sprawdz-znaczenie-snow-o-ciazy_article.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/12/Sni-ci-sie-ze-spodziewasz-sie-potomka-Sprawdz-znaczenie-snow-o-ciazy_article-150x150.jpgAneta R.Poduszkidziecko,kobieta,poduszki ciążowe,poduszki medyczne,zdrowieCiąża to wyjątkowy czas, w którym rozwija się nowe życie. Kobieta ciężarna może liczyć na szereg przywilejów  udogodnień. Całe jej środowisko stara się sprawić, żeby okres ten był dla niej bezproblemowy i bezstresowy. Na rynku dostępne są przeróżne gadżety, mające na celu zapewnienie ciężarnej optymalny komfort. Najlepsze dla kobiet w...porady i testy