trening wytrzymałościowy

Podczas każdego treningu rozbudowywana jest określona cecha. W niektórych formach jest to wydolność, w innych siła, w innych jeszcze nastawiamy się na wymodelowanie sylwetki ciała, na schudnięcie, a w innych stawiamy głównie na wytrzymałość mięśniową. W tym miejscu będziemy chcieli skupić się na tym ostatnim aspekcie. Wytrzymałość ludzkich mięśni jest czymś bardzo ważnym. Dzięki wysokiemu jej poziomowi można podjąć znacznie cięższy wysiłek, można trenować przez dłuższy czas, a tym samym skuteczniej można realizować inne cele treningowe.

Sens treningu

Tym samym trening na wytrzymałość ma swój głęboki sens. W jaki sposób zatem można zwiększać swoją wytrzymałość mięśniową? Na pewno taka aktywność jak jazda na rowerze, na rowerze stacjonarnym, na orbitreku, bieganie to dobre formy treningu zwiększające ludzką wytrzymałość mięśniową. Wszystkie formy ćwiczeń, w których liczy się czas, mają tutaj swoje zastosowanie. Jednakże w takim treningu bardzo ważnym aspektem jest to, aby się nie przeciążać, aby od samego początku nie stawiać na zbyt duże osiągnięcia, nie ćwiczyć zbyt długo. Podobnie jak w treningu ukierunkowanym na uzyskanie innych cech, także i tutaj ważne jest to, aby obciążenia stopniować. W przeciwnym razie bardzo łatwo można ulec jakiejś kontuzji, można się przeciążyć i tym samym uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego.

Wytrzymałość to jedna z tych cech, która wymaga samozaparcia. Zwłaszcza w pierwszym okresie treningów nie jest łatwo wytrwać. Tutaj można ćwiczyć samemu lub zdać się na profesjonalnego trenera.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/12/sledarticle.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/12/sledarticle-150x150.jpgAneta R.Zdrowiesport,trening,trening wytrzymałościowy,wytrzymałośćPodczas każdego treningu rozbudowywana jest określona cecha. W niektórych formach jest to wydolność, w innych siła, w innych jeszcze nastawiamy się na wymodelowanie sylwetki ciała, na schudnięcie, a w innych stawiamy głównie na wytrzymałość mięśniową. W tym miejscu będziemy chcieli skupić się na tym ostatnim aspekcie. Wytrzymałość ludzkich mięśni...porady i testy