Nie tylko co gotujesz, ale i jak

Wiele artykułów, badań naukowych poświęcono dokładnym wytycznym na temat prawidłowej diety, w tym produktów, które należy spożywać, a których lepiej unikać. Nie mniej jednak istotne są nie tylko same produkty, ale i sposób ich przygotowania, dlatego też postanowiliśmy powiedzieć o kilku prostych zasadach, które spowodują, że Twoje posiłki staną się jeszcze bardziej wartościowe.

Najlepiej gotowane

Czyli jeśli masz do wyboru – mięso gotowane, lub smażone, lepiej zdecyduj się na rozwiązanie pierwsze. Co ważne najzdrowsze zarówno mięso, jak i warzywa to takie, które gotowane jest na parze. W przypadku samego mięsa najzdrowsze, to oczywiście drób. Jeżeli jednak decydujesz się na smażenie, to zamiast kostki masła dodaj łyżkę oleju. Kochasz zupy? To świetnie, gdyż zwłaszcza te z zawartością warzyw są bardzo zdrowe. Jak wiemy jednak ulubione zupy lubimy zabielać śmietaną, w przypadku zdrowej diety jednak warto choć od czasu do czasu z niej zrezygnować.

Zarówno na co dzień, jak od święta uwielbiamy sałatki wielowarzywne, przy czym tu często niezbędnym elementem jest majonez. Niestety, choć zdajemy sobie sprawę, że jest pyszny, to jednak spożywanie go zwłaszcza w nadmiarze jest dość kaloryczne. W takiej sytuacji więc zamiast majonezu warto zdecydować na łyżkę oliwy.

Istotny ostatni posiłek

Wartościowa kolacja ma ogromny wpływ chociażby na jakość naszego snu. W związku z tym nie powinno w niej zabraknąć takich produktów jak: warzywa, owoce, kasza, płatki owsiane, czy pieczywo pełnoziarniste, czyli dania posiadające dużą ilość błonnika, którego szczególnie wieczorem powinniśmy mieć w sobie jak najwięcej. Co ciekawe, choć białko jest podstawowym składnikiem budującym nasze mięśnie, oraz kości, to jednak należy go ograniczyć w czasie kolacji. Nie trzeba specjalnie podkreślać, że nie tylko wieczorem, ale i w czasie całej diety powinniśmy się wystrzegać tłuszczy, oraz cukrów prostych, dlatego lepiej ograniczyć słodkości, słone przekąski a także dania z restauracji typu fast food.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/jedzenie.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/jedzenie-150x150.jpgadminZdrowiedieta,gotowanie,jedzenie,zdrowieWiele artykułów, badań naukowych poświęcono dokładnym wytycznym na temat prawidłowej diety, w tym produktów, które należy spożywać, a których lepiej unikać. Nie mniej jednak istotne są nie tylko same produkty, ale i sposób ich przygotowania, dlatego też postanowiliśmy powiedzieć o kilku prostych zasadach, które spowodują, że Twoje posiłki staną...porady i testy