pilates

Pilates to forma ćwiczeń fizycznych, w których można mówić o możliwości uzyskania bardzo wielu różnych celów. Jednakże głównym założeniem jest to, aby uzyskać równowagę fizyczną oraz psychiczną. Chodzi o relaks, o uzyskanie pewnej jedności pomiędzy ciałem oraz duchem. Jednakże oczywiście można uzyskać wiele innych celów, które są bardzo ważne dla człowieka. Spośród bardzo wielu różnych możliwości, dzięki pilates można między innymi:

  • poprawić ogólną kondycję swojego ciała
  • wzmocnić mięśnie swojego ciała, w tym głównie mięśni pleców
  • uzyskać równowagę wewnętrzną
  • odchudzić sylwetkę swojego ciała

Trochę z historii

Pilates to jedna z wielu form ćwiczeń. Można tutaj mówić o jednej z wielu form aerobiku. Swoje początki pilates ma u początków XX wieku. Jej twórcą jest Joseph Pilates. Podstawowym założeniem owych ćwiczeń jest zwiększenie elastyczności mięśni jak również i ich odpowiednie rozciągnięcie. Dzisiaj można mówić także o wielu innych pośrednich celach możliwych do uzyskania dzięki tego rodzaju ćwiczeniom. Na przestrzeni lat owe ćwiczenia ewoluowały, zmieniały się i stały się coraz doskonalsze. Do tego również można mówić o pojawianiu się coraz większej ilości sprzętu wykorzystywanego podczas owych zajęć. Między innymi można wskazać na beczki do pilates, na reformery, krzesła czy też piłki. Ów sprzęt był znany od samego początku, a reformery oraz beczki do pilates zostały stworzone przez Josepha Pilatesa. Jednakże cały ten sprzęt wraz z upływem lat również znacząco się zmieniał.

Cel uświęca środki

Skuteczne odchudzanie nie jest niczym prostym. Aby móc mówić o uzyskaniu zadowalających rezultatów, potrzeba jest diety, potrzeba jest ćwiczeń. Pilates to jedna z tych form aktywności fizycznej, która bardzo dobrze sprawdza się w skutecznym przeprowadzeniu kuracji odchudzającej. Nie można tu mówić o leczeniu otyłości, ale jeśli chcemy wymodelować sylwetkę swojego ciała, jeśli chcemy co nieco się odchudzić, to zajęcia pilates są idealne. Nieodłącznym elementem będzie tu prawidłowe dobranie poszczególnych pozycji ćwiczeniowych i ich dokładne wykonywanie. Dlatego też należy ćwiczyć w ścisłej współpracy z instruktorem. Poza tym również, aby móc mówić o odpowiedniej skuteczności, potrzeba  jest zastosowania właściwej diety. Bez tego ostatniego elementu na pewno nie uzyskamy niczego zadowalającego. Spośród różnych form aktywności fizycznej właśnie pilates jest jedną z tych najbardziej polecanych. Ważne jest to, aby nie próbować w takiej sytuacji ćwiczyć na własną rękę w domu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/becz3.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/becz3-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia pilates,pilates,trening pilates,zdrowiePilates to forma ćwiczeń fizycznych, w których można mówić o możliwości uzyskania bardzo wielu różnych celów. Jednakże głównym założeniem jest to, aby uzyskać równowagę fizyczną oraz psychiczną. Chodzi o relaks, o uzyskanie pewnej jedności pomiędzy ciałem oraz duchem. Jednakże oczywiście można uzyskać wiele innych celów, które są bardzo ważne...porady i testy