alkohol

Osoby, które chcą lub prowadzą zdrowy tryb życia stają czeto przed wyborem napić się czy alkoholu pod różną postacią. Chcąc być fit, należy pamiętać, o pięciu najważniejszych zasadach odnośnie do spożywania alkoholu. Po pierwsze istotną informacją jest to, że alkohol posiada dość sporą dawkę kalorii.

Jak alkohol wpływa na organizm?

Wprawdzie alkohol nie zostaje samoczynnie przekształcony w tłuszcz, jednak zatrzymuje utleniane węglowodanów tłuszczów, które odkładają się w organizmie. Ponadto picu alkoholu w towarzystwie sprzyja tzw. podjadanie przekąsek, które nie zawsze są zdrowe, a przeważnie zawsze wysokokaloryczne. Jakie jest rozwiązanie? Przed zakrapianą imprezą warto zjeść wysokoenergetyczny i dobrze zbilansowany posiłek co ograniczy sięganie po przekąski, a tym samym w konsekwencji ograniczy ilość spożywanych kalorii. Najlepszym rozwiązaniem jest picie alkoholu w czystej postaci bez dodatku soków czy napojów słodzących, co niestety nie zawsze jest wykonalne, gdyż są osoby, szczególnie kobiety, które nie tolerują smaku np. czystej wódki.

Duża ilość kalorii

Warto również pamiętać, że nie jest mitem, że najwięcej kalorii ma piwo. Również w tym przypadku sprawdza się picie dużej ilości wody i to zarówno w czasie spotkania towarzyskiego, jak i po nim. Woda oczyści organizm ze zbędnych toksyn, co sprawia, że szybciej wraca się o formy. Jeśli to tylko możliwe i charakter spotkania na to pozwala, dużo się ruszaj, baw, tańcz, co spraw, że zbędne kalorie szybciej zostaną spalone. W przypadku alkoholu, ale nie tylko warto pamiętać, że zawsze trzeba zachować umiar.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/alkohol-vs-bieganie-01-12.gifhttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/alkohol-vs-bieganie-01-12-150x150.gifAneta R.Zdrowiealkohol,alkohol a zdrowie,zdrowieOsoby, które chcą lub prowadzą zdrowy tryb życia stają czeto przed wyborem napić się czy alkoholu pod różną postacią. Chcąc być fit, należy pamiętać, o pięciu najważniejszych zasadach odnośnie do spożywania alkoholu. Po pierwsze istotną informacją jest to, że alkohol posiada dość sporą dawkę kalorii. Jak alkohol wpływa na organizm? Wprawdzie...porady i testy