plank

Wyzwanie dla każdego i to bez wyjątku. Nawet jeśli ktoś powie, że nie ma czasu na ćwiczenia fizyczne, to plank będzie idealny. Zajmuje on bowiem od kilkunastu sekund do kilku minut każdego dnia. Tyle czasu na pewno każdy i każda w ciągu każdego dnia znajdzie. Plank to inaczej deska. Mowa jest o ćwiczeniu izometrycznym. Wydawać by się mogło, że jest ono bardzo proste, ale w rzeczywistości wymaga bardzo dużego wysiłku. Tym samym jest to wyzwanie, które daje nieco popalić.

Dlaczego plank?

 Z uwagi na fakt, że osoba ćwicząca przyjmuje pozycję deski, nieruchomej pompki. W tej pozycji należy wytrzymać określoną ilość czasu, co na pewno nie jest niczym łatwym. Jest to ćwiczenie dedykowane zarówno osobom początkującym jak i zaawansowanym w treningu fizycznym. Ważne jest to, aby z każdym dniem wydłużać czas przeznaczony na owo ćwiczenie. Z każdym kolejnym dniem tym samym jest coraz trudniej. Plank jest uzupełnieniem innych ćwiczeń wykonywanych w ciągu dnia. Wyzwanie trwa 30 dni, a w ostatnim dniu w pozycji nieruchomej deski należy wytrzymać aż 5 minut. To sporo, ale wcześniejsze dni na ten ostatni nas przygotowują. Co można dzięki temu uzyskać?

Tutaj należy wskazać przede wszystkim na wzmocnienie oraz wyrzeźbienie mięśni brzucha, na zwiększenie ogólnej wytrzymałości organizmu, wytrzymałości mięśni. Plank staje się coraz bardziej popularny i owo wyzwanie podejmuje coraz większa ilość osób. Warto, ponieważ niewielkim kosztem można zrealizować wiele różnych celów treningowych, dając sobie satysfakcję.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/09/maxresdefault-1024x576.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/09/maxresdefault-150x150.jpgAneta R.Zdrowiećwiczenia plank,plank,plank a zdrowieWyzwanie dla każdego i to bez wyjątku. Nawet jeśli ktoś powie, że nie ma czasu na ćwiczenia fizyczne, to plank będzie idealny. Zajmuje on bowiem od kilkunastu sekund do kilku minut każdego dnia. Tyle czasu na pewno każdy i każda w ciągu każdego dnia znajdzie. Plank to inaczej deska....porady i testy