Poduszka korekcyjna

Mówiąc o zdrowiu często myślimy o osobach dorosłych, zazwyczaj cierpiących na konkretne dolegliwości wynikające chociażby z siedzącego stylu życia. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego jak ważne jest zdrowie kręgosłupa na wielu etapach rozwoju, czy to w okresie dziecięcym, czy nastoletnim. W tym wieku bowiem mogą wystąpić nie tylko różnego rodzaju schorzenia, ale i co najgorsze – wady postawy. Grunt więc, by im odpowiednio zapobiegać. W tym celu więc powstała poduszka korekcyjna.

Dla dorosłych – jaki wybór?

W przypadku osób dorosłych warto zwrócić uwagę na wyżej wspomniany problem siedzącego trybu życia. Tu mamy na myśli chociażby osoby wykonujące prace biurowe, jak i zawodowych kierowców. Same tego typu poduszki mają formę nakładki (często w kształcie fotela), które kładzie się na autentyczne siedzenie. Same w sobie przede wszystkim masują nasze mięśnie, co powoduje, że te nie ulegają zastygnięciu. W przypadku poduszek korekcyjnych do siedzenia dla dorosłych możemy spotkać się również z nakładkami na krzesło, których wystające punkciki masują mięśnie nóg, ud, oraz pośladków.

Poduszki korekcyjne dla dzieci

Wyglądają nieco inaczej, niż w przypadku osób dorosłych. W przypadku dzieci bowiem szczególną uwagę zwraca się na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w czasie snu. Same poduszki więc miewają różne formy. Jedne mogą być w standardowym fasonie, posiadają jednak piankę, która powoduje, że poduszka ta nie odkształca się pod wpływem nacisku. Taki poduszki są szczególnie wykorzystywane w przypadku najmłodszych dzieci (niemowlaki) u których w ten sposób zmniejsza się ryzyko efektu płaskiej główki, co wśród specjalistów określane jest między innymi jako plagiocefalia.

Zobacz również: http://www.sissel.com.pl/sissel-deluxe.html

W przypadku dzieci tego typu poduszki mogą mieć także kształt węża, które z kolei kładą nacisk na zachowanie prawidłowej postawy ciała. Poduszki korekcyjne dla dzieci posiadają kolorowe poszwy, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej przyjazne dla najmłodszych.

Nastolatki – szczególny okres życia

Jak doskonale wiemy w wieku nastoletnim kształtuje się nie tylko psychika młodego człowieka, ale i zachodzą w nim liczne zmiany fizyczne, przede wszystkim w tym czasie zazwyczaj pojawia się nagły wzrost, a niestety zaniedbany może prowadzić do wad postawy. Młodzież w wieku nastoletnim ponadto prowadzi dość nieregularny tryb życia składający się z aktywności fizycznej, lub przesiadywania przed komputerem, co niestety nie wpływa dobrze na jego sylwetkę. Wówczas poduszka korekcyjna zapewni mu zdrowy wypoczynek, który w przyszłości może zaprocentować zdrową sylwetką.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/korekcyjna.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/korekcyjna-150x150.jpgadminPoduszkipoduszka korekcyjna,poduszka ortopedyczna,poduszki ortopedyczne,sen,zdrowy senMówiąc o zdrowiu często myślimy o osobach dorosłych, zazwyczaj cierpiących na konkretne dolegliwości wynikające chociażby z siedzącego stylu życia. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego jak ważne jest zdrowie kręgosłupa na wielu etapach rozwoju, czy to w okresie dziecięcym, czy nastoletnim. W tym wieku bowiem mogą wystąpić nie...porady i testy