poduszka ortopedyczna

Kto powinien zdecydować się na zakup poduszki ortopedycznej? Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy oczywiście o ile będzie ona odpowiednio dobrana. Obowiązkowo powinny ją stosować osoby, które odczuwają bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego, lecz bez diagnozy lekarza i odpowiedniej rehabilitacji może przynieść jedynie częściową ulgę w dolegliwościach. Poduszka nigdy nie będzie w stanie całkowicie wyeliminować sprawę bólu, a jedynie pomoże w jego zwalczaniu i efektywnym odpoczynku kręgosłupa. Osoby zdrowe również powinny z nich korzystać w celach profilaktycznych. Powinniśmy zapobiegać kumulowaniu się nadmiernego stresu oraz odwadniania dysków, które mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń. Jak więc odpowiednio ją dobrać? Niekiedy takie poduszki są bardzo drogie i nie wystarczy kierować się jedynie czy jest najmilsza w dotyku, ma najlepsze oceny czy też wydaje się być najwygodniejsza.

Pozycja w której śpimy

Zwrócić powinniśmy szczególnie uwagę na to, w jakiej pozycji śpimy najczęściej, czy na plecach czy też na boku, następnie jaką mamy wagę i wzrost, a także szerokość barków. W późniejszym etapie dobiera się jej miękkość. Najtrudniej mają osoby śpiące na brzuchu. Nie ma takiej poduszki, poprzez którą mogli by się ułożyć w prawidłowy sposób bez uduszenia się. Warto więc wspomnieć, że istnieje na rynku poduszka płaska, zazwyczaj w kształcie gwiazdy. Jest to mniejsze zło, jednak jest droższa niż zwykłe poduszki ortopedyczne. Warto więc pamiętać, aby w każdej sytuacji wspomóc nasze zdrowie czymś tak zwykłym, a zarówno niezwykłym. Jak to się mówi i często sprawdza, lepiej zapobiegać niż później leczyć.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/12/8.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/12/8-150x150.jpgAneta R.Poduszkidobór poduszki,poduszka,poduszka ortopedycznaKto powinien zdecydować się na zakup poduszki ortopedycznej? Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy oczywiście o ile będzie ona odpowiednio dobrana. Obowiązkowo powinny ją stosować osoby, które odczuwają bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego, lecz bez diagnozy lekarza i odpowiedniej rehabilitacji może przynieść jedynie częściową ulgę w dolegliwościach. Poduszka nigdy nie...porady i testy