poduszka ortopedyczna

Sen to zdrowie. Podczas spania spalamy kalorie, a także dbamy o wygląd naszej skóry, jak i samopoczucie. Śpiąc, odpoczywamy i „ładujemy baterie” na nowy dzień. Kto z nas po ciężkim dniu nie marzy o relaksie i jak najszybszym znalezieniu się z łóżku, żeby wypocząć? Jest to jedna z podstawowych czynności, bez której nie mogliśmy normalnie funkcjonować. Przeważnie każdy z nas średnio spędza w łóżku siedem godzin. Najwięksi miłośnicy snu zdecydowanie potrafią przekraczać tę ilość nawet do dziesięciu czy dwunastu godzin. Czym jest więc poduszka ortopedyczna? Jest to taka poduszka, dzięki której kręgosłup szyjny jest w stanie utrzymać neutralną pozycję i zachować swoją naturalną krzywiznę.

Prawidłowe ułożenie ciała

Ułożenie, dzięki poduszce ortopedycznej, w ten sposób powoduje, że nasz kręgosłup po ciężkim dniu i nieustannym napięciu (chodzenie, siedzenie, ćwiczenia, zwykłe zajęcia domowe, itp.) odpoczywa w najdogodniejszym ustawieniu. Dzięki temu nieobciążone dyski (krążki międzykręgowe) lepiej się uwadniają, mięśnia i więzadła znacznie szybciej relaksują, poprzez co rano czujemy się dużo lepiej, można by rzec, że niczym młody bóg. Natomiast jeśli nie do końca tak jest, to przynajmniej zmniejsza się ból i uczucie sztywności kręgosłupa. Warto wykonywać także poranne ćwiczenia, które pomogłyby nam rozruszać zastane przez noc mięśnie. Lekka rozgrzewka i człowiekowi od razu byłoby lepiej. Stosowanie takich poduszek pomaga w prawidłowy sposób ułożyć się naszemu ciału do snu, ale także jest w stanie zapobiegać wielu schorzeniom, które mogą wynikać ze „złego sposobu snu”. Warto zaopatrzyć się więc w coś tak przydatnego. Jest pomocna także przy rehabilitacjach.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/12/10.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/12/10-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszka,poduszka ortopedyczna,senSen to zdrowie. Podczas spania spalamy kalorie, a także dbamy o wygląd naszej skóry, jak i samopoczucie. Śpiąc, odpoczywamy i „ładujemy baterie” na nowy dzień. Kto z nas po ciężkim dniu nie marzy o relaksie i jak najszybszym znalezieniu się z łóżku, żeby wypocząć? Jest to jedna z podstawowych...porady i testy