poduszki w ciąży

Ciąża oraz okres karmienia piersią mogą być dla kobiety bardzo radosnym, a zarazem także bardzo uciążliwym czasem. Na pewno jest ta radość z powodu pojawienia się nowego członka rodziny, ale z drugiej strony mamy także do czynienia z określoną ilością dolegliwości, jakie możemy napotkać. Jedną z tych dolegliwości, z jaką można się zetknąć w tym czasie, jest ból kręgosłupa, jest niemożność uzyskania właściwej i zadowalającej jakości snu.

Jakość snu i adekwatny wypoczynek

Poduszki medyczne są pewnym rozwiązaniem, dzięki któremu jakość snu oraz odpoczynku może zostać wywindowana na wyższy poziom. Na pewno więc warto jest taki produkt zastosować w codzienności, warto wziąć pod uwagę opcję jego zakupu. Oferta poduszek medycznych przeznaczonych dla osób w ciąży jest bardzo bogata. Przede wszystkim należy tutaj zaznaczyć, że nie mamy do czynienia ze zwykłymi poduszkami, jak wiele innych. Tutaj mowa jest o produkcie specjalistycznym, mowa jest o produkcie pozwalającym na prawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu jak i w trakcie karmienia piersią.

Z czego wykonane są poduszki?

Sekretem takiego produktu jest oczywiście materiał, z którego dana poduszka jest wykonywana. To specjalistyczna pianka termoplastyczna, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała kobiety i tym samym zapewnia odpowiednie podparcie oraz zniesienie niepotrzebnych naprężeń powstających zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, aczkolwiek zazwyczaj mamy do czynienia z pojawieniem się owych naprężeń na całej długości kręgosłupa.

Specjalistyczny kształt

Mówiąc o specjalistycznych poduszkach medycznych przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży, musimy wskazać na ich specyficzny kształt. Nie tylko bowiem od materiału poduszki, ale od owego kształtu wiele zależy. W tym względzie należy sięgać po poduszki w kształcie litery U, C, J lub też w kształcie cyfry 7 lub 9. Są to produkty zaprojektowane w szczególnej trosce o odpowiedni komfort kobiety, o zapewnienie owego odpowiedniego komfortu. Co można uzyskać dzięki stosowaniu owych poduszek medycznych? Przede wszystkim poszczególne odcinki kręgosłupa są lepiej i właściwie podparte, a tym samym nie mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem powstawania niepotrzebnych naprężeń. Ma to bezpośrednie przełożenie na komfort snu, ma to bezpośrednie przełożenie także na usunięcie bólu pleców, na zapobieganie zarówno bólowi pleców jak i innym dolegliwościom związanym bezpośrednio właśnie z naprężeniami powstającymi w plecach.

Pewność daje tylko poduszka zakupiona w specjalistycznym sklepie medycznym, ponieważ tylko taki produkt jest opatrzony stosownym certyfikatem gwarantującym wysoką jakość użytkową. Poduszki medyczne można i należy stosować na co dzień, a więc jest to produkt, który z powodzeniem będziemy mogli zastosować nie tylko w odniesieniu do kobiet w ciąży, ale de facto w odniesieniu do każdej osoby. Wszakże wielu z nas nie śpi w odpowiednich warunkach, nie śpi na właściwym materacu, nie stosuje odpowiednich poduszek, co ma bezpośrednie przełożenie na gorszą jakość snu oraz pojawiające się dolegliwości bólowe, których lepiej jest unikać.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/03/004.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/03/004-150x150.jpgAneta R.Poduszkiciąża,kręgosłup,poduszki dla ciężarnych,poduszki w ciąży,sen,sen w ciąży,zdrowieCiąża oraz okres karmienia piersią mogą być dla kobiety bardzo radosnym, a zarazem także bardzo uciążliwym czasem. Na pewno jest ta radość z powodu pojawienia się nowego członka rodziny, ale z drugiej strony mamy także do czynienia z określoną ilością dolegliwości, jakie możemy napotkać. Jedną z tych dolegliwości, z...porady i testy