rozgrzewka przed treningiem

Sport to zagadnienie, z którym nieodłącznie związane jest ryzyko odniesienia kontuzji. Nie tylko ten sport zawodowy, ale także i ten sport amatorski jest owym ryzykiem obarczony. Oczywiście nie oznacza to wcale, że każda osoba uprawiająca jakiś sport, na pewno odniesie ową kontuzję i musi mieć to na uwadze. Owszem, musi takie ryzyko brać pod uwagę, aczkolwiek może i powinna podjąć pewne działania, które takie ryzyko ograniczyłyby do minimum.

Rozgrzewka przed treningiem

O jakie działaniach w tym miejscu mowa? Na pewno elementarną częścią uprawiania sportu jest wykonanie odpowiedniej rozgrzewki. Bez tej rozgrzewki nie ma ani wydajności w uprawianiu sportu, ani też nie ma pewności, że nastąpi kontuzja. Dobra rozgrzewka stabilizuje oddech sportowca, stabilizuje struktury mięśni, struktury stawowe, powoduje że mięśnie są bardziej elastyczne. Tym samym ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek urazu są minimalizowane. Kolejnym z bardzo ważnych elementów wpływających na zmniejszenie ryzyka odniesienia kontuzji sportowej jest na pewno poznanie prawidłowej techniki wykonywania danych ćwiczeń. Chodzi oczywiście nie tylko o to, aby posiąść określoną wiedzę, ale również o to, aby tę wiedzę wprowadzić do praktyki, aby prawidłowo wykonywać dane ćwiczenia.

Odpowiednie rozciągnięcie

Następnym bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji sportowej jest odpowiednie rozciągnięcie. Nie jest to te same pojęcie co rozgrzewka, chociaż może stanowić jej element. Jeśli bowiem przed każdym treningiem w sposób prawidłowy rozciągniemy nasze mięśnie, to tym samym znacząco zapobiegniemy występowaniu przykurczy mięśni. Jednocześnie też dzięki odpowiedniemu rozciąganiu będziemy mogli utrzymać nasze ścięgna w znacznie lepszym stanie, co również będzie miało bardzo duże znaczenie w kontekście ewentualnej kontuzji, jej wystąpienia oraz w kontekście jej zapobiegnięcia.

Rozciąganie mięśni

Typowe rozciąganie mięśni nie jest elementem przypisywanym tylko rozgrzewce przed ćwiczeniami, przed treningiem. Tutaj raczej należy wskazać na to, aby rozciągać swoje mięśnie po wykonanych ćwiczeniach. W nomenklaturze sportowej można zetknąć się z takim pojęciem, jakim jest roztrenowanie. W tym znaczeniu mamy ujęte właśnie rozciągnięcie mięśni. Oczywiście elementy, o których wspomniano i na które wskazano nie są w stanie całkowicie wyeliminować ryzyka wystąpienia kontuzji sportowej, ale na pewno są to elementy, które pozwalają na zminimalizowanie takiego ryzyka.

Sportowe kontuzje potrafią być bardzo poważne włącznie z tymi, które trwale eliminują daną osobę z dalszego uprawiania sportu, które powodują trwałe uszkodzenie pewnych struktur. Tym samym bardzo ważne jest to, aby pamiętać o pewnych działaniach mających na celu ograniczenie możliwości wystąpienia kontuzji sportowej. Rozgrzewka zajmuje tutaj kluczowe miejsce, ale nie jest ona jedynym sposobem na to, aby uniknąć możliwości odniesienia bolesnej kontuzji. Należy zachować ostrożność w działaniach, a wtedy będziemy mogli cieszyć się uprawianiem ulubionej dyscypliny sportowej bez bólu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/03/Rozgrzewka-1024x701.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/03/Rozgrzewka-150x150.jpgAneta R.Zdrowiepilates,rozciąganie mięśni treninh,rozgrzewka przed treningiemSport to zagadnienie, z którym nieodłącznie związane jest ryzyko odniesienia kontuzji. Nie tylko ten sport zawodowy, ale także i ten sport amatorski jest owym ryzykiem obarczony. Oczywiście nie oznacza to wcale, że każda osoba uprawiająca jakiś sport, na pewno odniesie ową kontuzję i musi mieć to na uwadze. Owszem,...porady i testy