poduszka medyczna

Aby móc zadbać o zdrowy sen, potrzeba jest podjęcia określonych kroków. Na pewno bardzo istotnym elementem jest dobór właściwego dla siebie materaca, aczkolwiek nie jest to jedyny istotny aspekt. Bardzo ważnym elementem jest także właściwa poduszka, która będzie stanowić podparcie dla kręgosłupa szyjnego. Do tego oczywiście należy przeznaczyć na sen od 7 do 9 godzin w ciągu doby. W tym miejscu chcemy szczególną uwagę poświęcić poduszkom medycznym przeznaczonym do spania. Tychże produktów mamy obecnych w sklepach dosyć sporą ilość modeli. Powstaje zatem pytanie, który model będzie najbardziej trafny? Jest to kwestia indywidualna.

Poduszki dla każdego

Zasadniczo poduszki ortopedyczne do spania są przeznaczone dla każdej osoby. Mowa jest zarówno o tych, którzy mają pewne problemy z kręgosłupem, ale także mowa jest o osobach nie cierpiących na owe bóle. Poduszki te mają za zadanie wspomagać zdrowy sen jak również i zapobiegać skrzywieniom oraz innym wadom kręgosłupa. Kto powinien się w nie zaopatrzyć? Należy wskazać na:

  • niemowlaki
  • starsze dzieci
  • osoby dorosłe

Poduszki dla najmłodszych dzieci, a więc tych, co dopiero urodzonych pomagają im prawidłowo kształtować główkę, a tym samym pomagają nie tylko podeprzeć kręgosłup, ale ponadto również wpływają na zapobieganie zjawisku plagiocefalii. W odniesieniu do dzieci starszych należy wskazać na wspomaganie prawidłowego rozwoju kręgosłupa, na zapobieganie wadom kręgosłupa, a więc jest to doskonała profilaktyka. W odniesieniu do osób starszych, do osób dorosłych należy wskazać na doskonały sposób, żeby unikać dokuczliwym bólom kręgosłupa.

Stanowią one doskonałe podparcie szyjnego kręgosłupa w trakcie snu, a ranek nie musi się już kojarzyć z uczuciem sztywności karku. Istotnym elementem jest również fakt, że owe poduszki doskonale sprawdzają się także w celach rehabilitacyjnych u osób mających stwierdzone różne wady kręgosłupa.

Istotny jest materiał

Jedną z kluczowych kwestii związanych z zakupem i stosowaniem poduszek medycznych do spania jest materiał, z którego jest ona wykonana. Zazwyczaj stosuje się specjalistyczną piankę poliuretanową, piankę termoaktywną, która dostosowuje się do temperatury oraz kształtu ciała danej osoby. Materiałem może być także bawełna lub lateks, aczkolwiek w głównej mierze stosuje się wspomnianą wcześniej pianka poliuretanowa. Poza tym ważne jest także wypełnienie poduszki, które może mieć postać specjalnych pałeczek, włókien poliestrowych, może mieć postać łusek orkiszowych lub gryczanych. Materiał ten powinien być certyfikowany, gdyż dzięki temu klient ma pewność, że dana poduszka faktycznie będzie spełniać jego oczekiwania i faktycznie będzie zapewniać zdrowy sen i uczucie wyspania się po przebudzeniu.

Poduszki ortopedyczne do spania są produktem powszechnie dostępnym w bardzo wielu różnych miejscach, w wielu różnych sklepach. Niemniej jednak żeby mieć pewność wysokiej skuteczności, należy postawić na towar pochodzący ze specjalistycznych sklepów medycznych.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/06/88-1024x518.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/06/88-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszki medyczne,poduszki ortopedyczne,sen,zdrowy senAby móc zadbać o zdrowy sen, potrzeba jest podjęcia określonych kroków. Na pewno bardzo istotnym elementem jest dobór właściwego dla siebie materaca, aczkolwiek nie jest to jedyny istotny aspekt. Bardzo ważnym elementem jest także właściwa poduszka, która będzie stanowić podparcie dla kręgosłupa szyjnego. Do tego oczywiście należy przeznaczyć na...porady i testy