poduszki do siedzenia

Problemy z kręgosłupem dotykają coraz więcej ludzi na całym świetnie. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników począwszy od siedzącego trybu pracy i braku ruchu po długotrwałe schorzenia wymagające interwencji medycznej. Zdrowy kręgosłup ma wpływ na jakość naszego życia, dlatego tak wiele słyszy się o profilaktyce i zachowaniu prawidłowej postawy. Na rynku jest pełno różnych przedmiotów użytku codziennego, które mają nam w tym pomóc. Inwestorzy koncentrują się na materacach, poduszkach do spania czy korektorach postawy, tak zwanych pajączkach.

Poduszki idealne dla kręgosłupa

Niewielu z nas wie, że są dostępne również specjalne poduszki ortopedyczne przeznaczone do siedzenia. Jest to zbawienny wynalazek dla wszystkich, którzy wykonują pracę w trybie siedzącym. Z największą przyjemnością sięgają po niego pracownicy biurowi czy zawodowi kierowcy. Takie poduszki przynoszą ulgę ich sfatygowanym kręgosłupom i mają wpływ na jakość i efekty wykonywanej pracy. Na rynku istnieją różne rodzaje takich poduszek ortopedycznych. Jednym z nich są nakładki, które należy umieścić bezpośrednio na siedzeniu,  z którego najczęściej korzystamy. Ich głównym zadaniem jest wymuszanie prawidłowej postawy i wpieranie naturalnych krzywizn naszych kręgosłupów.

Kolejnym rodzajem poduszek ortopedycznych do siedzenia są kliny, które ustawiają nasze miednice w sposób wymuszający wyprostowaną postawę ciała. Istnieje również zjawisko aktywnego siedzenia, które jest możliwe dzięki poduszkom sensorycznym. Są one wypełnione powietrzem i sprawiają, że mimowolnie balansujemy miednicą, co sprawia, że wykonujemy ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/56e422c705b3e_p.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/56e422c705b3e_p-150x150.jpgAneta R.Poduszkikręgosłup,poduszki do siedzenia,poduszki medyczne,zdrowieProblemy z kręgosłupem dotykają coraz więcej ludzi na całym świetnie. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników począwszy od siedzącego trybu pracy i braku ruchu po długotrwałe schorzenia wymagające interwencji medycznej. Zdrowy kręgosłup ma wpływ na jakość naszego życia, dlatego tak wiele słyszy się o profilaktyce i zachowaniu...porady i testy