pilates

Sekretem popularności i skuteczności ćwiczeń pilates wcale nie jest intensywność wysiłku. Tutaj należy wskazać na coś innego. Pilates to przede wszystkim dążenie do uzyskania pełnej świadomości swojego umysłu, do pełnej świadomości swojego ciała, a także zachowanie pełnej precyzji w wykonywanych ćwiczeniach. Pilates klasyczny to dzieło Josepha Pilatesa, prekursora metody. Poza tym stworzył on również specjalistyczny sprzęt. Mowa jest o reformerach, zwanych również specjalistycznym łóżkiem do pilatesu.

Przeznaczenie klasycznych reformerów

Reformery pozwalają najbardziej skutecznie ćwiczyć pilates. Klasyczny reformer różni się od tego nowoczesnego tym, że wyglądem jest nieco uboższy. Jeśli jednak chodzi o funkcjonalność, to należy wskazać na znaczną przewagę owej klasyki nad nowoczesnością. Przede wszystkim Controllogy reformer to urządzenie, które jest w pełni zgodne z założeniami Josepha Pilatesa. Mówimy tu o uzyskaniu pełnej precyzji każdego ćwiczenia, mówimy o dojściu do pełnej świadomości swojego ciała oraz umysłu. Trzy podstawowe założenia Josepha Pilatesa, które są możliwe do zrealizowania właśnie poprzez zastosowanie klasycznego reformera.

Controllogy reformer w szczegółach

Controllogy reformer jest urządzeniem, który współcześnie nie jest jedynym, ale na pewno jest najbardziej doskonałym. Prosty w budowie przewyższa funkcjonalnością nowoczesne reformery. W klasycznych reformerach mamy do czynienia z takimi elementami jak:

  • ruchoma platforma
  • aluminiowa rama
  • wykonane ze skóry tradycyjne pasy z pętlami
  • specjalne sprężyny
  • poręcz

Poręcz reformera klasycznego

Poręcz to jeden z tych elementów, który wyróżnia się na tle innych. Ona w dużej mierze zapewnia sukces controllogy reformerom. Przede wszystkim charakteryzuje ją nieco niższe położenie w stosunku do innych, tych nowoczesnych urządzeń. Można zamiennie określić to mianem innego kąta nachylenia. Ćwiczenia są źródłem większego wyzwania dla uczestników zajęć pilates, są trudniejsze do wykonania, lecz na pewno nie można powiedzieć, że są one trudne. Mimo, że jest to urządzenie klasyczne, to jednak można dzięki niemu prowadzić bardzo nowoczesne sesje treningowe. Poza tym urządzenie to pozwala na wykonywanie bardzo wielu różnych pozycji treningowych. W zasadzie to można powiedzieć, że wspomniana poręcz pozwala na tak wiele i to ona jest jednym z kluczowych elementów w klasycznych reformerach.

Klasyczny reformer jest obecny w naszej rzeczywistości, mimo, że samego Josepha Pilatesa już z nami nie ma. Mamy jednak jego spadkobierców, a w zasadzie to spadkobierców jego myśli. Jednym z nich był Jay Grimes i to właśnie dla niego w roku 1980 powstał model klasycznego reformera. Niektóre z modeli klasycznych reformerów mogą posiadać również dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie jeszcze większej ilości ćwiczeń. Poza tym również dzięki nim można jeszcze więcej dobrego uzyskać, rezultaty ćwiczeń są jeszcze bardziej widoczne. Wszakże owa efektywność wykonywanych ćwiczeń jest tu najbardziej miarodajna.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/BBfcmbe-1024x661.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/BBfcmbe-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia pilates,pilates,sport,zdrowieSekretem popularności i skuteczności ćwiczeń pilates wcale nie jest intensywność wysiłku. Tutaj należy wskazać na coś innego. Pilates to przede wszystkim dążenie do uzyskania pełnej świadomości swojego umysłu, do pełnej świadomości swojego ciała, a także zachowanie pełnej precyzji w wykonywanych ćwiczeniach. Pilates klasyczny to dzieło Josepha Pilatesa, prekursora metody....porady i testy