Poduszki ortopedyczne na kręgosłup szyjny

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie już nikt nie zastanawia się nad tym jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowy sen. I to nie tylko chodzi o jego ilość, ale i jakość, a konkretnie chodzi o fakt byśmy mogli rano budzić się wypoczęci i gotowi do działania, a nie obolali. Często bowiem bagatelizujemy uczycie sztywności i bóli kręgosłupa nie mając świadomości jak bardzo przekłada się to na kondycje w ciągu dnia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku zdrowego snu bardzo ważny jest odcinek szyjny kręgosłupa, gdzie to właśnie jemu należy się solidne wsparcie. Warto więc bliżej przyjrzeć się poduszkom ortopedycznym na kręgosłup szyjny.

Pozycje w których warto zasypiać

Zanim jednak powiemy sobie dokładniej o tym jakie właściwości mają poduszki ortopedyczne, oraz jakie są ich rodzaje, dobrze powiedzieć sobie, która pozycja do spania jest najkorzystniejsza. Jak się okazuje najlepszą pozycją jest spanie na plecach, które nie tylko maksymalnie zrelaksuje nasze ciało, ale i umysł. Dość sporną kwestią wydaje się być spanie na boku, gdzie jedni twierdzą, że spanie na boku lewym zmniejsza uczucie mdłości i dolegliwości żołądkowych, dlatego tak często zalecane jest kobietom w ciąży. Inni z kolei twierdzą, że spanie na lewym boku ma szkodliwy wpływ na chociażby takie narządy jak płuca, w związku z tym lepiej jest zasypiać na boku prawym. Najmniej korzystną pozycja jest z kolei spanie na brzuchu, gdyż jak się okazuje jest to ułożenie ciała na którym cierpi zarówno układ kostny, jak i oddechowy.

Jak poduszki ortopedyczne działają na kręgosłup szyjny?

Przede wszystkim likwidują uczucie sztywności i bóli kręgosłupa. Ponadto pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w jakiej leżymy. Wszystko to dzięki piance, która odporna jest na odkształcenia. Poduszki ortopedyczne będą spełniały dobrze swoją rolę tylko wtedy, gdy będą odpowiednio dobrane. A tu należy powrócić ponownie do pozycji w której zasypiamy. Tak więc jeśli zasypiasz na boku (obojętnie na którym), to pomoże Ci poduszka w kształcie „wałka”. Spanie na plecach ułatwi dodatkowo poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie gwiazdy z kolei pozwoli zminimalizować wszelkie szkody płynące ze spania na brzuchu.

Dlaczego to jest tak ważne?

Wyżej wspomniane uczucie sztywności kręgosłupa, a następnie bóle mogą być początkiem dużo poważniejszych dolegliwości, w tym wad postawy. Warto więc im zapobiegać, co może nam w przyszłości tylko zaprocentować.

Polecamy: http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/poduszki-na-kregoslup-szyjny.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/poduszki-na-kregoslup-szyjny-150x150.jpgadminPoduszkikręgosłup,kręgosłup szyjny,plecy,poduszki,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne na kręgosłup szyjnyW dzisiejszych czasach prawdopodobnie już nikt nie zastanawia się nad tym jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowy sen. I to nie tylko chodzi o jego ilość, ale i jakość, a konkretnie chodzi o fakt byśmy mogli rano budzić się wypoczęci i gotowi do działania, a nie obolali....porady i testy