poduszki ortopedyczne

Sen – wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo jest nam potrzebny. Nadal jednak często nie mamy świadomości jak prawidłowo o niego zadbać. Statystycznie mówi się, że aby dobrze funkcjonować każdego dnia, to statystyczny, dorosły człowiek powinien przespać przynajmniej 8 godzin. Tymczasem coraz więcej uwagi poświęca się nie tylko ilości, co jakości naszego snu, który ma przede wszystkim znaczący wpływ na zdrowie kręgosłupa. W związku z tym ortopedyczna poduszka do spania, to jedno z bardziej innowacyjnych rozwiązań jakie powstało w ostatnim czasie.

Czym są i na co pomagają?

Poduszki ortopedyczne do spania mają za zadanie przede wszystkim likwidowanie uczucia bóli i usztywnień kręgosłupa, sama w sobie przede wszystkim pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, w każdej, neutralnej pozycji. Z tego typu poduszek można skorzystać jako dodatkową formę rehabilitacji, oraz jako profilaktykę. Wszystko to dzięki piance, która powoduje, że sama poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku. O samych piankach więc warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Rodzaje pianek

Jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne do spania, to w większości wyróżniamy dwa rodzaje pianek. Pianka poliuretanowa, to opcja dla tych, którzy decydują się na zakup poduszki ze względów profilaktycznych, nie wymaga ona bowiem dopasowania do kształtu szyi, a na dodatek doskonale zachowuje wentylacje. Kolejny typ pianki, to pianka termoplastyczna, która z kolei skierowana jest do osób mających problemy z kręgosłupem, w tym odczuwające bóle w okolicach karku i szyi. Ten rodzaj pianki zapewnia pełne podparcie głowy, oraz równomiernie rozkłada siły nacisku na poduszkę.

Jaki typ poduszki ortopedycznej?

Jeśli chodzi o rodzaj poduszki ortopedycznej, to głównie wyróżnia się trzy rodzaje w zależności od pozycji w której śpisz. W związku z tym mamy poduszkę w kształcie wałka (dla śpiących na plecach), poduszkę w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), oraz poduszkę niską, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach).

Polecamy: http://www.sissel.com.pl/sissel-classic-rozmiar-l.html

Najlepsze pozycje do spania

Udowodniono, że najlepszą pozycją do spania jest spanie na plecach, gdyż to właśnie w tym ułożeniu najlepiej relaksuje się nie tylko ciało, ale i umysł. Z kolei za najgorszą pozycje uznaje się spanie na brzuchu, gdyż pozycja ta ma zły wpływ zarówno na sam kręgosłup, jak i układ oddechowy. Z kolei dość dyskusyjna jest kwestia spania na boku, gdzie jedni twierdzą, że spanie po lewej stronie ma dobry wpływ na układ trawienny, z kolei inni twierdzą, że lepiej jest zasypiać na boku prawym, gdyż chronimy tym samym takie narządy jak płuca.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/poduszki-ortopedyczne.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/poduszki-ortopedyczne-150x150.jpgadminPoduszkijak lepiej spać,jak wybrać poduszkę,poduszka do spania,poduszka ortopedyczna,poduszki ortopedyczne do spania,spanieSen – wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo jest nam potrzebny. Nadal jednak często nie mamy świadomości jak prawidłowo o niego zadbać. Statystycznie mówi się, że aby dobrze funkcjonować każdego dnia, to statystyczny, dorosły człowiek powinien przespać przynajmniej 8 godzin. Tymczasem coraz więcej uwagi poświęca się nie...porady i testy