poduszki ortopedyczne

Każdy z nas wie jak istotny jest wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Tym bardziej, że dziś żyjemy intensywnie – pracując od rana do wieczora. W większości przypadków prowadzimy siedzący tryb życia – zarówno w pracy, jak i w domu. Taki stan rzeczy niestety nie wpływa dobrze na kręgosłup, który pragnie odpoczynku w nocy. Nie na darmo powiedziano zresztą, że dobry sen jest gwarancją dobrego dnia.

Dziś jednak nie wysypiamy się dobrze budząc się przemęczeni, a nieraz i obolali… Powodem są złe poduszki. W związku z tym powstały poduszki ortopedyczne. Czym są? Dla kogo i dlaczego są takie ważne? O tym poniżej.

Nie tylko dla chorego kręgosłupa

Poduszki ortopedyczne zostały stworzone z myślą o osobach mających problemy z kręgosłupem. Zaliczane są do tego nie tylko bóle, ale i wszelkie wady postawy, czy innego typu schorzenia. Z poduszek ortopedycznych można jednak skorzystać nawet jeśli nie ma się dolegliwości związanej z kręgosłupem, a używać się na zasadzie zdrowej profilaktyki. To co wyróżnia poduszki ortopedyczne, to specjalna pianka, która sprawia, że każda tego typu poduszka idealnie wpasowuje się w kształt i ułożenie Twojego ciała podczas snu.

Dobór poduszki – ważna sprawa

Bo w przypadku poduszek ortopedycznych nie jest tak, że każda poduszka jest odpowiednia dla każdego. Przede wszystkim należy odpowiedzieć na trzy pytania: jaka jest moja waga i wzrost, jaka jest szerokość moich barków mierzona od podstawy szyi do słowy kości ramiennej i w jakiej pozycji śpię najczęściej.

A skoro o pozycji mowa, to właśnie pod nią dostosowane są rodzaje poduszek ortopedycznych wśród których wymieniane są:

Poduszki z dodatkowym, pełnym profilowaniem w kształcie wałka. To propozycja dla tych, którzy śpią na boku. Wspomniany wałek zapewnia komfort w okolicy kręgosłupa szyjnego. Tego typu poduszki sprawiają, że doskonale wypełnia się przestrzeń między kręgosłupem a barkiem, zapewniając nam naturalne ułożenie głowy. Do wyboru mamy poduszki o różnej twardości, gdzie ta powinna być dostosowana pod indywidualne zapotrzebowanie klienta.

Poduszki miękkie, niskie i z lekkim wycięciem w profilu. Przeznaczone dla osób, które śpią na plecach. W przypadku tej poduszki głowa jest w jednej pozycji, a kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry. Dobrze jest skorzystać z takiego modelu, który się nie odkształca.

Poduszka w kształcie gwiazdy? Czemu nie! W tym przypadku korzystają osoby śpiące na brzuchu. Warto dodać, że niestety właśnie na pozycja najmniej sprzyja naszemu wypoczynkowi, a ściślej postawie naszego kręgosłupa. W związku z tym powstały modele płaskie, właśnie w kształcie gwiazdy.

Przeciwskazania do stosowania poduszek ortopedycznych

Jedynym, konkretnym przeciwwskazaniem stosowania poduszek ortopedycznych jest ewentualne noszenie kołnierza, lub gorsetu ortopedycznego. Sam dobór poduszek warto skonsultować zarówno z samym sprzedawcą, jak i specjalistą, gdzie chociażby poduszki w kształcie gwiazdy nie są zalecane osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa szyjnego, jak lędźwiowego.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen04.jpeghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen04-150x150.jpegadminPoduszkipoduszki,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne do spania,sen,spanine,zdrowieKażdy z nas wie jak istotny jest wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Tym bardziej, że dziś żyjemy intensywnie – pracując od rana do wieczora. W większości przypadków prowadzimy siedzący tryb życia – zarówno w pracy, jak i w domu. Taki stan rzeczy niestety nie wpływa dobrze na kręgosłup, który...porady i testy