materace ortopedyczne

Zdrowy sen jest podstawą, dobrego, kolejnego dnia. Zwłaszcza jeśli pracujemy intensywnie, od rana do wieczora powinniśmy zadbać o to, aby nasz kręgosłup, kości, stawy i mięśnie dobrze wypoczęły. Niestety wielu z nas nadal nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne jest prawidłowe ułożenie naszego ciała w nocy. Inną sprawą jest fakt, że jeśli odczuwamy jakiekolwiek problemy z kręgosłupem (bóle, wady postawy itp.), to tym bardziej powinniśmy o siebie zadbać.

W odpowiedzi na ten problem powstały materace ortopedyczne, często nazywane także rehabilitacyjnymi. Poniżej powiemy nie tylko o ich zastosowaniu, ale i rodzajach.

Dla kogo materac ortopedyczny?

Materace ortopedyczne przeznaczone są dla osób mających problem z kręgosłupem, czyli z wyżej wspomnianymi dolegliwościami takimi jak bóle, zesztywnienia, czy wady postawy. Dobry materac przede wszystkim łagodzi te objawy, ale i z czasem powoduje, że przyczyny zaczynają maleć. Dobry materac ortopedyczny to taki, który idealnie dopasuje się do kształtu naszego ciała niezależnie od naszej wagi, wzrostu, czy pozycji w której śpimy. Całą prawda tkwi przede wszystkim w twardości materaca. Im więcej ważymy, tym materac powinien być twardszy – oto podstawowe zalecenie. Pod względem wysokości każdy materac ortopedyczny powinien być około 20 centymetrów dłuższy od osoby z niego korzystającej.

Rodzaje materaców ortopedycznych

Materace kieszonkowe. Ich główna zaleta tkwi w sprężynach, które są połączone cienkim woreczkiem tkaniowym, a nie drutem. Same sprężyny natomiast sprawiają, że materac idealnie dopasowuje się do ciała. Same w sobie działają osobno. Zyskuje tym samym na tym nasze ciało, ale i takie ułożenie sprężyn powoduje, że materac w ogóle nie skrzypi pod ciężarem ciała.

Materace lateksowe – również gwarantujące komfort i najwyższą jakość snu. Zbudowane są tak, że wnętrze materaca poddawane jest ciągłej wentylacji. Ważna informacja – materace lateksowe są idealne dla alergików, zawierają bowiem właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Materace piankowe – co ciekawe śmiało można podzielić się na dwie podgrupy, gdzie jedne charakteryzują się nieskomplikowaną budową, w przypadku nowszych typów wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie. To co charakteryzuje ten rodzaj materaca, to ich elastyczność, która przejmując ciepło powoduje, że materac idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Nawet jeśli na moment materac odkształci się pod wpływem naszego ułożenia, to po krótkim czasie powraca do swojego naturalnego wyglądu.

To nie jest zwykły materac

Materace ortopedyczne, by mogły zostać wypuszczone na rynek w większości posiadają określone certyfikaty. Wielu klientów zadaje sobie pytanie, czy materace ortopedyczne równią się czym od rehabilitacyjnych. Otóż nie ma praktycznie żadnej różnicy jeśli chodzi o właściwości materaca. Niektóre z nich jednak pod względem wyżej wspomnianych certyfikatów określane są jako produkt medyczny. Może to mieć (ale nie musi) wpływ na cenę materaca.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen05.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/11/sen05-150x150.jpgadminSenjakość snu,materac,materac ortopedyczny,sen,łóżkoZdrowy sen jest podstawą, dobrego, kolejnego dnia. Zwłaszcza jeśli pracujemy intensywnie, od rana do wieczora powinniśmy zadbać o to, aby nasz kręgosłup, kości, stawy i mięśnie dobrze wypoczęły. Niestety wielu z nas nadal nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne jest prawidłowe ułożenie naszego ciała w nocy. Inną...porady i testy