Poduszka ciążowa to element wyposażenia, każdej kobiety która spodziewa się dziecka. Dzieje się tak dlatego, że w tym szczególnym okresie niemalże każda kobieta boryka się z pewnymi dolegliwościami. Mogą być to bóle pleców, opuchlizna nóg czy też ogólnie złe samopoczucie. Aby zniwelować te nieprzyjemne dolegliwości z całą pewnością powinniśmy zdecydować się na wybór idealnej dla siebie poduszki ciążowej.

Adekwatny dobór poduszki w ciąży

Oczywiście sami zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest ogromna liczba różnych rodzajów poduszek ciążowych. Cechują się one innym kształtem, materiałem i budową. W jaki więc sposób adekwatnie wybrać poduszkę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania? Jeżeli w tej dziedzinie jesteś laikiem warto zastosować się do rad lekarza lub fizjoterapeuty. Aby poduszka oddziaływała na nasze ciało pozytywnie, musi być dobrze dobrana. Źle dobrana poduszka może przynieść skutek przeciwny, aniżeli ten, który chcemy osiągnąć. Warto zaczerpnąć również informacji ze strony https://www.e-poduszki.pl/supermami-poduszki-ciazowe-r110.

Na co zwrócić uwagę?

Kiedy wybierasz poduszkę ortopedyczna ciążową musisz zwrócić uwagę na kilka elementów. Są to:

  • Rodzaj wypełnienia
  • Twardość
  • Kształt czyli profil
  • Wielkość

Najlepszym materiałem z którego warto kupić poduszkę jest poliester oraz silikon. Włókna ich wyróżniają się wysoką sprężystością, a dodatkowo są bezpieczne również dla małych dzieci i alergików. Poduszka ciążowa powinna być twarda w nogach, zaś miękką częścią podpierać biodra, brzuszek i głowę.

Wybór kształtu poduszki można określić jako sprawę indywidualną zależną od danej kobiety. Poduszka może być w kształcie litery C, cyfry 9 czy litery J. Bez względu na jaki kształt się zdecydujesz zadbaj aby dobór poduszki idealnie wpływał na twoje ciało i sprawiał, ze sen stanie się komfortowy. Spokojny sen to ogromna ilość energii i dobrego samopoczucia w czasie dnia.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/44-1024x683.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/44-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszka ciążowa,poduszka ortopedyczna,poduszka w ciążyPoduszka ciążowa to element wyposażenia, każdej kobiety która spodziewa się dziecka. Dzieje się tak dlatego, że w tym szczególnym okresie niemalże każda kobieta boryka się z pewnymi dolegliwościami. Mogą być to bóle pleców, opuchlizna nóg czy też ogólnie złe samopoczucie. Aby zniwelować te nieprzyjemne dolegliwości z całą pewnością powinniśmy...porady i testy