pilates

Pilates wciąż zyskuje na popularności. Te ćwiczenia na pewno nie mogą być ograniczane wyłącznie do kilku różnych pozycji. Możliwości są bowiem bardzo duże. Między innymi można także wskazać na zajęcia pilates, podczas których wykorzystywane są reformery. Oczywiście należy przede wszystkim zapytać o to, czym one są? To specjalistyczny sprzęt, który swoim wyglądem przypomina łóżko. Wykonuje się je z drewna lub wzmocnionego metalu.

Łóżko to posiada specjalną przesuwną platformę. Owa platforma zwana inaczej wózkiem, posiada kółka z łożyskami, dzięki czemu może ona się przesuwać wewnątrz ramy łóżka. Zazwyczaj w budowie reformera mamy również obecne specjalne uchwyty na ramiona, aby dana osoba miała zapewnioną większą stabilność podczas wykonywania ćwiczeń. Dodatkowo reformery mogą posiadać różne uchwyty, linki oraz inne elementy, dzięki którym można wykonywać większą ilość różnych ćwiczeń.

Skuteczność reformerów

PIlates są zajęciami, dzięki którym można zrealizować bardzo wiele różnych celów. Jednocześnie też dzięki użyciu reformerów można mówić o nasileniu realizacji tychże celów, na znacznie większych korzyściach. Mowa jest chociażby o:

  • ćwiczeniach, dzięki którym wzmacniane są mięśnie grzbietu, kształtowana jest prawidłowa postawa ciała,
  • ćwiczeniach, dzięki którym można mówić o szybkim i efektywnym kształtowaniu sylwetki ciała,
  • ćwiczeniach, dzięki którym również można mówić o wzmacnianiu innych partii mięśniowych.

Pilates to ćwiczenia, dzięki którym można poprawić nie tylko kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Mówimy tu o większej harmonii wewnętrznej, mówimy o równowadze wewnętrznej.

Jak ćwiczyć na reformerach?

Bardzo istotnym aspektem jest sposób korzystania z reformerów. Jeśli bowiem nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat prawidłowego ćwiczenia, to można mówić o pewnym zagrożeniu. Dlatego też z reformerów należy korzystać głównie w klubach pod okiem profesjonalnego instruktora. Można zdecydować się na ćwiczenia pilates we własnym domu, aczkolwiek bardzo ważnym elementem jest posiadanie odpowiedniej wiedzy na tenże temat. Z jednej strony chodzi o uniknięcie nieprawidłowych postaw, o uniknięcie przetrenowania. Z drugiej natomiast strony chodzi także o uzyskanie założonych celów.

Pilates to ćwiczenia, które w dobie współczesnej zyskały miano jednych z bardziej skutecznych w realizacji bardzo zróżnicowanych celów. Łatwość ich wykonywania także nie jest tu bez znaczenia, gdyż przecież ułatwia decyzję o przystąpieniu do zajęć.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/07/maxresdefault-1024x576.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/07/maxresdefault-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia pilates,pilates,reformery,sport,zdrowiePilates wciąż zyskuje na popularności. Te ćwiczenia na pewno nie mogą być ograniczane wyłącznie do kilku różnych pozycji. Możliwości są bowiem bardzo duże. Między innymi można także wskazać na zajęcia pilates, podczas których wykorzystywane są reformery. Oczywiście należy przede wszystkim zapytać o to, czym one są? To specjalistyczny sprzęt,...porady i testy