sport

Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportów. Tyczy się to zarówno, młodych, w pełni sił, jak i starszych, którzy chcą poprawić swoją kondycję i wydolność. Ponadto dyscyplin jest tyle, że z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie – od typowo wytrzymałościowych, aerobowych, jak bieganie, poprzez siłowe, jak chociażby podnoszenie ciężarów aż do coraz bardziej nietypowych, wręcz niszowych, jak freestyle futbol. Możliwości jest naprawdę sporo!

Uprawianie sportu a korzyści dla zdrowia

Nie ma się zresztą, co dziwić, bowiem uprawianie sportu niesie za sobą masę korzyści zdrowotnych. Dotlenienie organizmu, lepsza wydolność, praca serca czy płuc to tylko niektóre z nich. Ponadto wcale nie przesadzam twierdząc, iż taki styl życia może skutecznie przeciwdziałać współczesnym chorobom cywilizacyjnym, których przyczyną okazuje się być nadwaga.

Co więcej, większość ludzi ma pracę, w której przez długi czas (nawet 6-8h) zmuszeni są siedzieć, co niestety nie wpływa dobrze na kręgosłup, a nawet może przyczynić się do pogłębienia istniejących już wad postawy. A narzekanie na ból pleców to przecież zmora współczesnych czasów!

Warto zatem zadbać o siebie. Nawet jeśli nie mamy w planach robienia sportowej kariery, to lekka gimnastyka po długim dniu spędzonym w fotelu zdecydowanie posłuży. A organizm z pewnością kiedyś nam za to podziękuje!

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/07/dlaczego-dzieci-uciekaja-przed-uprawianiem-sportu-1000x583.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/07/dlaczego-dzieci-uciekaja-przed-uprawianiem-sportu-1000x583-150x150.jpgAneta R.Zdrowiesport,sport a zdrowie,uprawianie sportuCoraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportów. Tyczy się to zarówno, młodych, w pełni sił, jak i starszych, którzy chcą poprawić swoją kondycję i wydolność. Ponadto dyscyplin jest tyle, że z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie - od typowo wytrzymałościowych, aerobowych, jak bieganie, poprzez siłowe, jak...porady i testy