bezsenność

Liczysz barany, łykasz tabletki nasenne, mija kolejna godzina a Ty wciąż nie możesz zasnąć? Dlaczego cierpimy na bezsenność? W jaki sposób radzić sobie skutecznie z tym kłopotem?

Dlaczego nie możemy zasnąć?

Pomimo, że wiele osób narzeka na bezsenność, trudno im znaleźć sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Okazuje się, że najczęstszą przyczyną jest to, że sypiamy w niekomfortowych warunkach. Nie zwracamy uwagi na materac czy też poduszkę na jakiej śpimy, a także nie wietrzymy przed położeniem się spać naszej sypialni. Brak świeżego powietrza może utrudniać nam zaśniecie, jednakże o wiele gorzej wygląda sytuacja jeśli nie mamy adekwatnie dobranej poduszki. Tradycyjna poduszka z pierza może w ciągu nocy powodować dyskomfort, a co za tym idzie, po prostu nie tylko nie możemy zasnąć, ale w ciągu nocy często także budzimy się. Rano skutkuje to niewyspaniem, zmęczeniem i zirytowaniem, zaś te cechy wpływają na jakość naszej pracy i życia.

Jak poradzić sobie z bezsennością?

Oczywiście podstawy naszej bezsenności mogą mieć także podłoże chorobowe. Wówczas udać musimy się bez wątpienia do lekarza. Jeśli jednak wiesz, że na twoja bezsenność nie ma żadnego wpływu choroba, wówczas warto zastosować proste porady. Przede wszystkim zadbaj o miejsce w którym śpisz. Staraj się każdego wieczora wywietrzyć pokój, a także wynieść z niego telewizor. Przed snem zrelaksuje się i odpręż. Warto wybrać również poduszkę ortopedyczną. Dzięki niej nie tylko będziesz komfortowo spać, ale również zadbasz o swój kręgosłup.

Sposoby na komfortowy i nieprzerwany sen https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/08/g_174.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/08/g_174-150x150.jpgAneta R.Senbezsenność,sen,sposób na senLiczysz barany, łykasz tabletki nasenne, mija kolejna godzina a Ty wciąż nie możesz zasnąć? Dlaczego cierpimy na bezsenność? W jaki sposób radzić sobie skutecznie z tym kłopotem? Dlaczego nie możemy zasnąć? Pomimo, że wiele osób narzeka na bezsenność, trudno im znaleźć sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Okazuje się, że...porady i testy