stres a sen

Z problemem bezsenności boryka się współcześnie ogromna ilość osób. Co więcej, jak pokazują sondaże i statystyki, liczna ta wciąż wzrasta. Czasem cierpimy na bezsenność kilka dni, a czasem kłopot ten przeciąga się na wiele tygodni, a nawet miesięcy. Nawet jeśli lubimy późno chodzić spać, to jednak na dłuższą metę bezsenność staje się wrogiem całego organizmu. Jesteśmy niewyspani, kapryśni, marudni, nie mamy chęci do pracy ani nauki. Co więcej w ciągu dnia marzymy o drzemce, zaś gdy nadchodzi wieczór, sen znów nie chce do nas przyjść. Co może być powodem bezsenności?

Wiele typów bezsenności

O bezsenności możemy mówić w bardzo wielu przejawach. Z całą pewnością zły tryb życia, przepracowanie, brak aktywności ruchowej mogą być powodem iż nie możemy zasnąć, zaś w nocy często się budzimy. Jednakże jak dowodzą najnowsze badania bezsenność spowodowana jest przede wszystkim narastającym stresem.

Stres wrogiem komfortowego snu

Stres to jeden z wielu wrogów snu. Emocje, rozmyślania, sprawiają, że nawet jeśli położymy się do łózka czując senność i tak nie możemy zasnąć. Przewracamy się z boku na bok, wiercimy, wstajemy i jest to dla nas po prostu denerwująca sytuacja. Jak radzić sobie ze stresem? Oczywiście stresujące nas problemy same nie znikną, jednakże warto się wyciszyć. Zanim pójdziemy spać wypijmy szklankę mleka, melisę, czy miętę. Poczytajmy książkę i odprężmy się. Sen zawita do naszych drzwi.

Stres a bezsennośćhttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/00028TI6X9FEOACU-C116-F4.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/06/00028TI6X9FEOACU-C116-F4-150x150.jpgAneta R.Sensen,stres,stres a bezsennośćZ problemem bezsenności boryka się współcześnie ogromna ilość osób. Co więcej, jak pokazują sondaże i statystyki, liczna ta wciąż wzrasta. Czasem cierpimy na bezsenność kilka dni, a czasem kłopot ten przeciąga się na wiele tygodni, a nawet miesięcy. Nawet jeśli lubimy późno chodzić spać, to jednak na dłuższą metę...porady i testy