witamina D3

Mamy obecnie do czynienia z falą upałów. Takie zjawisko w naszym kraju jest w ostatnich latach bardzo powszechne. Wielu z nas narzeka na owe upały i szuka ochłodzenia, cienia. Jednakże musimy zdać sobie sprawę, że jest to również bardzo dobry czas na to, aby zadbać o swoje zdrowie, aby zadbać o zwiększoną ilość dostarczanej do organizmu witaminy D. Słońce jest człowiekowi bardzo potrzebne, ponieważ jego promienie w dużej mierze odpowiadają za wytwarzanie witaminy D pod skórą. De facto trudno jest w jakikolwiek inny sposób zadbać o obecność  owej ważnej witaminy niż właśnie poprzez wystawianie się na słońce.

Witamina D3

Owa witamina jest tym elementem, który odpowiada za mocniejsze kości, odpowiada za zwiększenie ludzkiej odporności jak również odpowiada też za taki element, jakim jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi człowieka. Dodajmy jeszcze, że wystawianie się na słońce jest tym elementem, który powoduje, że mamy do czynienia ze zwiększoną produkcją serotoniny. To hormon, to substancja, która w ludzkim organizmie jest odpowiedzialna na wytwarzanie dobrego nastroju.

Tym samym od wiosny do jesienie warto jest nieco więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, aczkolwiek oczywiście nie można w tym względzie przesadzić i narazić się na poparzenia słoneczne oraz innego rodzaju przykre zjawiska związane z nadmiernym przebywaniem na słońcu. Wartość światła słonecznego dla człowieka jest bardzo duża. Jeśli nie będziemy z niej korzystać, to na pewno nasze zdrowie nie będzie się znajdować na dobrym poziomie.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/07/Witamina-D-objawy-niedoboru-i-nadmiaru.-W-jakich-produktach-jest-najwiecej-witaminy-D_article.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/07/Witamina-D-objawy-niedoboru-i-nadmiaru.-W-jakich-produktach-jest-najwiecej-witaminy-D_article-150x150.jpgAneta R.ZdrowieD3. zdrowie witaminy,wtamina DMamy obecnie do czynienia z falą upałów. Takie zjawisko w naszym kraju jest w ostatnich latach bardzo powszechne. Wielu z nas narzeka na owe upały i szuka ochłodzenia, cienia. Jednakże musimy zdać sobie sprawę, że jest to również bardzo dobry czas na to, aby zadbać o swoje zdrowie, aby...porady i testy